Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A munkáltató köteles kifizetni...

A munkáltató köteles kifizetni a buszbérlet adott százalékát?

Figyelt kérdés

Megtagadhatom a munkába járást, ha nem fizetik a bérletem?


Majdnem 30 km-ről utazom be minden nap. Reggel 6-kor indulok, este 9-kor érek haza, mert nincs más járat.


Egyelőre ez van, kibírom, de ha nem akarják kifizetni a bérletem, hivatkozhatok arra hogy törvény szerint fizetniük kell?


2017. júl. 20. 21:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, fizetniük kell ha a a lakhelyed mas varos mint a munkavegzes helye.


Nem, erre hivatkozva nem tagadhatod meg a munkát jogszerűen.

2017. júl. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem , nem köteles kifizetni, miben állapodtatok meg mikor munkába álltál, mit tartalmaz a munkaszerződésed ?
2017. júl. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Utolsó: de igen törvény írja elő!
2017. júl. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom a távolsági/helyközi bérletek 86%-át köteles fizetni.

De ha pl Pesten belül utazol csak, akkor a pesti bérletet nem muszáj állnia.

2017. júl. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Utana neztem en is azota, valoban koteles. Viszont azt mondjak hogy nem fizetik ki. Ilyenkor mit lehet tenni?

(konfliktus miatt nem rughatnak ki mert szerzodes szerint még egy evig fixen vallaltuk hogy itt dolgozom)

2017. júl. 24. 14:20
 6/6 anonim ***** válasza:
#2-es rosszul tudod, kötelező. Más dolgokról lehet megállapodni, ez a része viszont kötelező. Ahogy az sem alkudozás kérdése, hogy minimum hány nap szabadság jár...
2017. júl. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!