Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Érdemes most fontot vásárolni?

Érdemes most fontot vásárolni?

Figyelt kérdés
Olyan emberek véleménynét kérem akik magukat tapasztaltnak tartják a valuták terén. Az indoklásra is kíváncsi vagyok.

2017. júl. 27. 13:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nem fogod elfogadni a véleményemet, de:

vagy igen vagy nem... 50-50 %

Senki nem tudja, látja a jövőt:

a Brexit szavazásnál sem gondolták sokan, hogy ki fognak lépni az Unióból - mégis megszavazták.

Teresa May meg akarta erősíteni a pozícióját - ez sem jött be. Sorozatos pofára esések az angoloknál - hát akkor hogy lehetne így bármit is megjósolni?


Mondok egy példát: Spanyolországban közel egy évig normális kormány nélkül működött, erre mi történt? Ahelyett, hogy logikusan a gazdaság romokban hevert volna, gazdasági élénkülés volt tapasztalható.

2017. júl. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a Lehman Brothers részvényei lejtmenetben 30%-ot vesztettek az értékükből, egyesek jó időpontnak tartották bevásárolni belőle, mert úgy gondolták ez a mélypont.

De a Lehman csődbe ment.

Az Angol font is veszett ennyit. Nézz meg egy hosszútávú chartot.

A pénzvilág menekül Londonból és Németország felé vette az irányt.

Két év óta shortolom a fontot, és még lesz lejjebb. Még nem realizáltam a hasznot.

2017. júl. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tartalmas válaszokat.

Természetesen ment a zöld pacsi.

2017. júl. 27. 15:45
 4/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok és látod, kérdező, ilyen ez a dolog: én meg azt gondolom, hogy a font hosszútávon meg fog erősödni: a menekülő pénz meg vissza fog menni.

Emlékezzetek csak a Vaslady-re, aki egy romokban heverő Angliából egy erős országot csinált.

Persze,a történelem nem ismétli önmagát - így az sem biztos, hogy igazam van :-)


Mindenesetre az 50-50 % már meg van a kérdezőnek egy igen és egy nem válasszal :D

2017. júl. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért nehéz a kérdés, mert nem tudja egyikünk sem, milyen nagyhatalmi játszmák vannak a Brexit mögött (és ez nem is fog kiderülni). Amiért én még nem vennék:


a, ha végül el is jutnak a tényleges kilépésig, akkor az EU precedenst teremtve bőven tenni fog arról, hogy nagyon megszenvedjék, és ez másnak ne nagyon jusson eszébe. Ez esetben még bőven fog esni a font.


b, a May-kormány a hátralévő két évben bőven megbukhat, mint ahogy már majdnem sikerült is neki a legutóbbi választáson. Ez alapjaiban átrendezheti a lapokat, bizonytalanságot, és újabb fontesést szülve.


Szerény véleményem szerint a végén egyébként nem fognak kilépni, de míg ez kiderül, nem most lesz. (Mégpedig azért nem, mert pontosan tudják az ottani politikusok, hogy a kilépésükkel egyetlen államnak tesznek óriási szívességet, akit úgy hívnak: Oroszország.)

2017. júl. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Emlékezzetek csak a Vaslady-re, aki egy romokban heverő Angliából egy erős országot csinált. "


Óh bébi, az a Vaslady volt.

Ez a May meg annyira nem volt tisztában semmivel, hogy választásokat szervezett saját maga meggyengítésére. Thatcher-t ne hasonlítsuk már ehhez a szerencsétlen Theresa May-hez.

2017. aug. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!