Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Meddig fog még menni ez a...

Meddig fog még menni ez a drágulás? Honnan van ennyi pénze az embereknek?

Figyelt kérdés

Tavaly 17 millióért vettünk lakást Budapesten, 64 m2.

Ki voltam bukva, mert ez a lakás annak idején egy 4 évvel ezelőtt 12 millió volt, sőt mi is úgy mentünk előzetes minősítésre, hogy szeretnénk 15-ből megúszni.

Aztán mire oda jutottunk, hogy aláírunk, ez lett belőle.

Most meg látom Facebookon megosztva, hogy 34 m2 15 millió?

40-50 m2 17-18?

20M alatt szinte nincs is ekkora lakás már(jó, tudom örüljek neki, de ez már akkor is túlzás!) a jófogáson meg az ingatlan.com-on?

Nem is keresünk rosszul, jó mondjuk szülői segítség nem volt, de így is ki kellett taposni minden tartalékot.

Akkor honnan?

15 millió egy szoba meg egy kicsi?


2017. júl. 30. 17:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%
Igen, ez a tendencia. De a táguló lufik szükségszerűen kidurrannak egyszer. Ha meg nem tágulnak, akkor szépen leeresztenek. Szóval csak idő kérdése, hogy ez megoldódjon. Az emberek haláltáncot járnak, egyre többet és többet akarnak kisajtolni a létezésből.
2017. júl. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
0%

milyen lufirol beszelsz elozo kerdezo ????

2002ben kezdtek megemelkedni a lakasarak egeszen felugraltak 2008-ban jott a valsag majd felere estek az ingatlan arak !!!!!!!!!

es most ugrandozik vissza a piac az eredeti arakhoz...

sokan elnek kulfoldon akik magyar ingatlanokba fektetik a kinti megtakaritasukat...

meg ugral a piac felfele, de lassan stagnalni fog !!! igazabol 20 millioert a fovarosban lakas nem sok, ha a minimalberhez viszonyitod az arakat.. vagy csak mas eu-s orszagok fovaros atlagarait nezed a min berhez viszonytiva, Magyarorszagon meg mindig olcso az ingatlan.

2017. júl. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
57%

A budapesti lakásárak irreálisan magasak az itteni bérekhez képest.


[link]


Én is úgy gondolom, hogy lufi van, ami előbb-utóbb ki fog durranni, de nem tudom mikor és mi kell hozzá.

2017. júl. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
38%
Aki hosszútávba gondolkodik az nem marad ebben az országban, aki pedig olyan hülye, hogy házat is vesz az nocomment.
2017. júl. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Részben egyetértek az utolsóval, mert vidéken én se vettem volna, mert ott tényleg agyhalál van.

Itt Pesten azért el lehet lenni.

Mondjuk jobb lenne egy családi, de 40 milla és akkor lehet nem vagyok sokkal előrébb.

2017. júl. 30. 19:06
 6/20 anonim ***** válasza:

Máshol is ilyen árak vannak: Barcelonában a legolcsóbbak között egy 58 nm-es lakás ~ 25 millió ft, azaz 79 ezer euró. De ez még elég alacsony árnak számít kint, nem nagyon lehet a katalán fővárosban ennyiért kapni:


[link]

2017. júl. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Igen, pont ez a gond, hogy máshol ilyen árak vannak, a bérek pedig háromszorosak vagy négyszeresek.
2017. júl. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

#7

Épp azért spanyol lakást linkeltem be, mert ott csak 700 euró a minimálbér és ott a legnagyobb a munkanélküliség Európában.

Ott már régebben kipukkant az ingatlanlufi, mégis mostanra visszaemelkedtek a lakásárak.

2017. júl. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

A lufi kipukkanása nem jó hasonlat, mert ha abból a levegő elfogy teljesen kiürül, földre zuhan.

Ellenben az ingatlanárak ismét mélyre esésének nincs reális esélye.

További emelkedés fog megállni és a jelenlegi áraknál maximum 20%-al kisebb szintre eshet vissza, de inkább valószínű, hogy a jelenlegi árak már nem esnek.


Ha sok és megfizethető

új lakás épülne és

megnehezülne a kedvező hitelekhez jutni az hatna árletörő módon.

2017. júl. 31. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

A lakásárak továbbra is drágulni fognak. Alig 3 éve kezdtek el emelkedni lakásárak, a válság óta 2014-ig lényegében folyamatosan csökkentek. És csak tavaly az első negyedévben érték el a válság előtti árakat. Igaz azóta meredeken emelkedtek, de még mindig messze vannak attól ami abban az esetben lenne, ha nincs a 2008-9-es válság.

A lakásépítések most kezdtek megint élénkülni, a következő években új lakótömbök fognak megnyílni Budapesten, eközben növekednek a fizetések, a keleti régióból áramlanak az emberek Nyugat, de legfőképpen Közép Magyarországra és azon belül Budapestre és annak agglomerációjába. Ezek mind olyan dolgok amelyek a lakásárak további növekedésére adnak okot.

2017. júl. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!