Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha USD alapú részvényt adsz...

Ha USD alapú részvényt adsz el, akkor a befektetési számlára USD-ként vagy HUF-ra konvertálva kapod meg a pénzed?

Figyelt kérdés

Érdemes egy USD számlát nyitni ha az ember több évig akar USD alapú részvényeket adni venni?


Szükséges egyáltalán? Nyilván a devizakonverzió költségét kellene megspórolni.



2017. aug. 1. 10:41
 1/10 anonim ***** válasza:

De ha forint kell, akkor utána neked valahogyan át kell váltanod forintra, nem?

Ha viszont a devizát akarod halmozni, akkor viszont célszerű a dollár alapú számla.

Később, ha több lesz, akkor tanácsos a devizakitettség kezelése diverzifikációval.

2017. aug. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

persze majd egyszer visszaváltom forintba, de ha évekig csak dollár alapú részvénybe fektetsz, és veszel-eladod, akkor nem akarod állandóan visszaváltani HUF-ra, mert utána is USD részvényt veszel, tehát végig USD-ben lenne jó.


Az utolsó mondatot nem értem :)

2017. aug. 1. 16:46
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem bár a kereskedés miatt dollárban keletkezik a nyereség, egy részét folyamatosan váltom át más devizanembe, hogy ne függjek egyoldalúan a dollár ármozgásától (chf, aud amit veszek az usd-n).
2017. aug. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A nyereséghez kell devizaszámlának lennie a befektetési számlán?


Tehát ha veszek mondjuk NASDAQ-on facebook részvényt, akkor a HUF számláról először lesz egy HUF - USD devizakonverzió, megveszem USD-ért a FB részvényt, majd eladom a FB részvényt és a pénz amit kapok érte USD az automatikusan visszakonvertálódik HUF-ra, vagy az nyilvántartódik a számlán USD-ben?

2017. aug. 2. 21:03
 5/10 anonim ***** válasza:

"A nyereséghez kell devizaszámlának lennie a befektetési számlán? "

Ezt meg én nem értem. :)


De kb: ha van egy USD számlád, akkor USD-ért veszel részvényt, amikor eladod, USD-t kapsz érte. Ha német részvényt veszel, akkor pedig EUR/USD konverzió lesz.


Ha HUF-alapú a számlád, akkor közbeékelődik a HUF.


"vagy az nyilvántartódik a számlán USD-ben?"

Semmiképpen. Te akkor mindenhol CSAK HUF-ot fogsz látni a számládon, a futó pozíciódat is abban fogod látni.

2017. aug. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

elvileg USD-ben írja a futó részvényeket


írja hogy x db és ilyen árfolyam az x USD


pedig csak HUF alapú a bef. számla.


*a nyereséget az rosszul írtam az összes pénzről van szó, nem csak a nyereségről, nem tudom miért így írtam.


Na mindegy, lehet el kellene adnom 1db részvényt és akkor látnám mi történik :)

2017. aug. 2. 23:51
 7/10 anonim ***** válasza:

Na várjunk csak.... itt lehet a kavar.

Te mit értesz befektetési számla alatt? Én eddig olyat értettem alatta, amit te magad nyitsz egy befektetési szolgáltatónál (pl lmax, xtb) az online kereskedéshez és ott van egy alapdevizája a számládnak (nekem USD). Itt mindent ebben a devizában látok (az adott papírnak az árfolyamát persze nem, csak a nyereséget/veszteséget, amit az adott ügyeleten addig elértem, plusz a swap-ot).

2017. aug. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem bármely normális bróker az X devizában indított tranzakciót X devizában is hajtja végre. Ha te USD-ért adsz el részvényt, akkor USD-t kapsz, ha HUF-ért (pl béten) akkor HUF-ot. Az értékpapírszámládon látnod kell, hogy van Y HUF és Z USD összegű pénzed. Szóval kérdés nélkül nem kellene, hogy konvertáljanak. Mi van akkor, ha eladom a részvényt, mert USD-ben nagy nyereséget értem el rajta, de eszemben sincs forintra váltani mert mondjuk 280-on vettem most meg 258-at ér? Mi van akkor ha meg akarom várni, hogy egy USD újra 280 forint legyen, hovatovább újra USD-ben akarom befektetni. Szóval komoly szolgáltató ilyet nem csinál, ez hülyeség lenne. És itt nem arról van szó, hogy a számlád pillanatnyi egyenlegét látod összesen HUF-ban vagy más devizában, az csak technikai dolog, mivel a rendszer mutatja a részvény pillanatnyi árát devizában, amire rászorozza a pillanatnyi USD/HUF árfolyamot például.


Összességében a brókerszámlán többféle deviza is lehet egyszerre. Illetve nyilván az értékpapírok is, amiket veszel belőlük. Pont emiatt nincs olyan, hogy USD-s brókerszámla.

2017. aug. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem még nem volt olyan, amelyik nem váltotta volna vissza automatikusan az alapdevizára. Szerintem mindegyik ezt csinálja, legalábbis az alábbiak mindegyike: dukascopy, lmax, xtb, saxobank, equilor.

Lehet, ha van egy személyes brókered, az felhív és megkérdezi, hogy mit csináljon a dollárral, miután lezárt egy tranzakciót, de egy online rendszerben sem tapasztaltam még azt, hogy ne számított volna át mindent: pl Nikkei pozíció (ugye JPY) és utána, ha lezártad, akkor USD lesz belőle és közben is USD-t látsz a P/L-nál.

2017. aug. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
jaja, igen, szóval erste trader, ki kellett volna írni.
2017. aug. 3. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!