Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Csomag küldése külföldre, ha...

Csomag küldése külföldre, ha a transport agency számlázási címe Luhanszk?

Figyelt kérdés

Örökölt hangszereket adogatok el jófogáson. Pontosabban egy harmónikát és egy zongorát. Nyilván sok van belőle ezért hónapok óta nem nagyon volt érdeklődő. Tegnap váratlanul kaptam egy magyar számról angolul meg írt SMS-t, hogy érdekli a hangszer és, hogy vegyem fel vele a kapcsolatot emailen. Fel is vettem. Kérdeztem, hogy melyik hangszer érdekli. Erre írta, hogy mind a kettő érdekli. Illetve mondta, hogy ő neki Lviv-ből a legegyszerűbb ha paypallal oldjuk meg a fizetést.


Itt már furcsa volt számomra, hogy miért venne egy 150-200 kg-os zongorát több ezer km-ről. De az nem jött szóba, mert pont akkor jött egy másik érdeklődő aki meg is vette. Így már csak a harmónika maradt, de nem volt gond, mert az is érdekli.


A fizetést úgy akarja a hölgy, akinek amúgy a nevét is ismerem gmail által, hogy utal (pontosabban már utalt) nekem 80 ezret, amiből 30 ezer a futár díj lesz. Ezt az összeget a paypal függőben tartja, amíg nem mutatok nekik be egy számlabizonylatot, hogy Western Unionnal elutaltam az ő által leírt „transport agency” címére 30 ezer forintot.

Tehát lényegében én utalok először, és ha ez megvan akkor megkapom a 80 ezret, ami tartalmazza a futárt meg a termék árát is. Ha ez megvan az én címemre jön a futár és elviszi a cuccost.


Ami viszont a fő probléma, hogy az a transport agency akinek utalnom kellene 30 ezer ft-ot, az egy Luhanszki, angol nevű úriember.


Most azért ez több mint furcsa. Nem tudom érthető volt-e, ha valami nem akkor írjátok ide legyetek szívesek. Nagyon érdekelne a komoly véleményetek.



2017. aug. 1. 12:41
 1/5 anonim ***** válasza:
A fő probléma az, hogy ez egy kib.tt lehúzás, csalás. Semmit se küldjél neki, minden kapcsolatot szakíts meg vele.
2017. aug. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Es ha kapom a paypalos figyelmezteto levelet?
2017. aug. 1. 13:56
 3/5 anonim ***** válasza:

Te semmiféle levelet nem kaptál a PayPal-tól. A csaló levelez veled.


De ha nem hiszed el, lépj be a PayPal accountodba, és nézd meg ott.

2017. aug. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm srácok! Ment a plusz. :)
2017. aug. 1. 15:10
 5/5 anonim ***** válasza:
Google: nigériai csalás
2017. aug. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!