Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha nem vagyok regisztrált...

Ha nem vagyok regisztrált álláskereső és nem fizetem a TB-t akkor azt utólag behajtják rajtam vagy csak akkor ha orvoshoz megyek?

Figyelt kérdés

2017. aug. 2. 22:00
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Behajtják.
2017. aug. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Érdemes bejelentkezned a NAV-hoz fizetés céljából... Ha most nem teszed meg, akkor 1 év múlva egy kb 90 ezres csekk fog várni téged... Megéri?
2017. aug. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
előbb-utóbb behajtják, de szép csendben megvárják, ameddig nagyobbra hízik a tartozás. ha orvoshoz kell menned, akkor biztos kibukik a dolog.
2017. aug. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%

Maga a tény, hogy regisztrált álláskereső valaki, még nem alapozza meg, hogy nem kell fizetnie "TB-t".

Arra az időszakra nem kell fizetnie, amikor ellátást is folyósítanak részére.


Az egészségügyi szolgáltatási járulék előbb-utóbb előíródik, általában 2-3 év kötelezettsége egyszerre és hozzá a késedelmi pótlékok.

Ha végrehajtásra adja a NAV, akkor plusz a végrehajtási költségek is.


A fenti fizetési kötelezettség független attól, hogy jársz-e orvoshoz vagy sem.

2017. aug. 3. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
ez egy akkora, áhh... ha valaki pl. nem fizeti fél évig + nem regisztrált álláskereső fél év után elmegy dolgozni, keres mondjuk nettó 120-at egy gyárba, ha van esze akkor akkor félre tesz havonta mondjuk 20-at mert számít a behajtásra, egy év alatt az 240 000 forint, két év alatt az 480 000, kétlem hogy a NAV fél millió forintos büntetést szabna ki fél év nem fizetett TB miatt hozzátéve hogy a magyar egészségügy egy határ sz.rt nem ér, de javítsatok ki ha hülye vagyok
2017. aug. 3. 08:15
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
Ha fél év után elkezdesz dolgozni, és direkt erre a célre félreteszel pénzt, akkor ballagj be inkább a NAV-hoz, hogy bocsi, nem fizettem, szeretném most utólag befizetni. Valamenyi kamat biztos rájön, akkor akkor csak azt a pár hónap x hétezret kell kifizetned és nem kell paráznod, hogy mikor kapsz egy durva csekket.
2017. aug. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Orvoshoz előre fogsz menni, vagy utólag??? Innentől kezdve meg értelmét veszti a kérdésed!
2017. aug. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A NAV nem szab ki semmiféle félmilliós büntetést!

Bejelentési kötelezettség elmulasztása miatt mulasztási bírságot szabhatna ki - de nem teszi.

A járulékfizetési kötelezettséged pedig nem büntetés!

6 hónapra maximum 6 hó x 7.110,- Ft lehet a járulékterhed, aminek a késedelmi kamata igen csak kicsike, párszáz forint.

2017. aug. 4. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!