Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Személyek közötti internetes...

Személyek közötti internetes vásárlásnál (apróhirdetés) hova/hol kell írni a fogyasztóvédelemnek panasz miatt?

Figyelt kérdés

Nem rég vettem volna számítógép alkatrészt a hardver apró oldalról, de az eladó 2 és fél hét alatt nem tudta postázni normálisan 2 címre se (mellette amit mástól vettem érdekes módon 2 nap alatt megjött mind), most visszakértem a pénzem elvileg elküldte de banknál nyoma sincs az utalásnak, szóval jó eséllyel át akar verni.


Tudom, hogy fogyasztó védelem nekem jó eséllyel nem ad vissza pénzt, arra ott a polgári peres eljárás, de ne ússza már meg csak úgy szárazon, érezze, rá is vonatkozik a törvény. Esetleg simán rendőrőrsön nyújtsak be ellene panaszt?


Ügyfélkapum van, ott be is léptem, de nem láttam ilyen panasz benyújtás rublikát, a fogyasztóvédelemnél meg nem találom az elvileg bal felső oldalt lévő belépés ügyfélkapus azonosítóval lehetőséget.



2017. aug. 9. 17:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez nem tartozik a fogyasztóvédelemre, mert ez esetben te nem vagy fogyasztó. Érdemi dolgot nem tehetsz, pereskedni sincs értelme pár ezer forint miatt, illetve ha kis összegről van szó, akkor rendőrség sem fog érdemben foglalkozni vele.
2017. aug. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
tehát rendőrséghez lehet fordulni. Köszi.
2017. aug. 9. 17:32
 3/8 anonim ***** válasza:

Lehet, de az eredménye kérdéses.

Mekkora összegről van szó?

2017. aug. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A fogyasztóvédelem a fogyasztókat hivatott védeni. Fogyasztó az meg olyan magánszemély, aki cégtől vásárol.


Ez itt csalás (gyanúja), rendőrségre tartozik. De ha nagyon alacsony az összeg nem fognak vele érdemben foglalkozni.

2017. aug. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

" az eladó 2 és fél hét alatt nem tudta postázni normálisan 2 címre se"


Ez mégis mit jelent, kifejtenéd bővebben?

Csak azért kérdezem, mert pl ha Te azt kéred, hogy én pl. eladóként Foxpost automatába postázzak, akkor azt én sem fogom tudni teljesíteni. Sem Weboxba nem tudom küldeni.


"elvileg elküldte de banknál nyoma sincs az utalásnak,"

Mikor utalt?

2017. aug. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

sima postai csomagként küldte volna, egyszer a lakcímemre (szabadság), másodszorra meg a munkahelyemre, ahol éjjel-nappali portaszolgálat van, külön megjelölve hogy a cég portájára kértem.


Egyéb iránt már nem aktuális, mert visszautalta a pénzt, csak valami eurós számláról. Reggel 9 előtt utalta szerdán, csütörtök du 2 fele érkezett meg. Ha csütörtökön utalta a levelem után, az se érdekel nagyon mert a pénzem visszajött és ez a lényeg.


Köszönöm a segítséget.

2017. aug. 12. 23:25
 7/8 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok és nem véletlenül kérdeztem, amit.

Legyen ez tanulság arra, hogy nem rögtön rohanunk a rendőrségre csalót kiáltva, feljelentést lobogtatva, hanem adunk időt az eladónak is.

Ha 2 hét alatt sem sikerül lerendezni, akkor már lehet gondolkodni rajta.


Írom ezt azért, mert nem egyszer előfordultak már olyan esetek, hogy elütötte az eladót az autó, egy női eladónál hirtelen beindult a szülés, egy másiknál belecsapott a villám a számítógépbe és nem tudott kommunikálni (nem mindenkinek van mobilnetje), stb. Sőt, nem eladó, de egy ismerősömnek a gyerekének levágta a balta 2 lábujját, rohantak a kórházba - ha Ő eladó lenne, nyilván nem egy vevő adásvétele lenne az első, hanem a gyereke 2-3 napig.

Számtalan oka lehet annak, ha valaki nem jelentkezik - legyünk már egy kicsit emberközelibbek, empatikusabbak... :-) Ne feltételezzük már egyből a másikról, hogy csaló, ha 2 nap alatt nem érkezik meg a csomag.

2017. aug. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja, és kérdező, még mielőtt megsértődnél - ezt általánosságban írtam le, MINDENKINEK, tanulságul, hogy hagyjunk már időt a másiknak is - nem kell rögtön csalót kiáltani.
2017. aug. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!