Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ti is tapasztaljátok, hogy...

Ti is tapasztaljátok, hogy hazánkban még akkor is nehéz, problémás vásárolni, amikor van pénzetek?

Figyelt kérdés

Persze, amikor nincs pénz, akkor még nehezebb. Ám én arról a helyzetről érdeklődnék, mikor összegyűjtött, megdolgozott pénzetekkel szeretnétek vásárolni lakásberendezéseket, bútorokat, műszaki tárgyakat, ruhát, vagy bármi mást.

Nem érzitek úgy, hogy a hazai kereskedelemben (még a külföldi tulajdonban lévő üzleteken is) annyira merevek, ügyetlenek, logikátlanok és főként szervezetlenek, mintha nem szándékoznának eladni? Mintha újból és újból sziklákat görgetnének a vásárlók elé, akár egy társasjátékban. Kettőt léphetsz előre, egyet hátra, majd kimaradsz két dobásból... stb... :-( A menj vissza a startmezőre helyzetről nem is szólva. :-(



2017. aug. 10. 19:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, ez így van.
2017. aug. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hihetetlen ez az ország!

Bármit rendelek a neten mindig van valami probléma vele! A boltokban szinte mérgesek az eladók ha hozzájuk merek szolni. Bocs hogy megzavartam a semmittevésbe! Néha nagyon bedurran tőlük az agyam!

2017. aug. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez az ország nem változik!

https://www.youtube.com/watch?v=H7AzBCgWzd8

2017. aug. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Költözés okán, hetek óta próbáljuk berendezni az új ingatlanunkat. De valami katasztrofális a helyzet. :-( Mi fizetünk, nem is keveset, de a bútorszállítóktól, a "szakemberekig" mindenki utálattal és kegyetlenül szakszerűtlenül végzi a tennivalóját. Erre a hab a tortán az új bútorok, tárgyak vásárlása! Lassan főállású otthonberendezők leszünk, hiszen napi 24 órás elfoglaltság ez az egész.

Az internetes böngészések, összehasonlítások, megrendelések... Majd a személyes vásárlások vagy a kiszállítási problémák. Utóbbi esetben a szervezetlenség, a tájékoztatás hiánya, miatt nem tudjuk, ki, mikor, hogyan hozza házhoz a terméket. Az időpont kizárólag reggeltől - estig való várakozást jelent. Majd mégsem jön meg az árú. Telefonálgatás, idegeskedés, telefonálgatás... ismét várakozás másnap... harmadnap... :-(

A személyes vásárlásnál sem állunk jobban. Nincs, tegnap még volt, két nap múlva jön... mégsem jött, két nap múlva jön... nem jött, már megszűnt a forgalmazása. :-(

Egy komplett bútor megrendelésénél, egyes elemek, nincsenek készleten, mások pedig hiányoznak a csomagolásból... :-(

2017. aug. 10. 19:56
 5/7 anonim ***** válasza:
Kissé eltúlzotnak érzem ezt a dolgot. Persze sok a szutyok cég, de ha valamit akarok venni, legysn az bútor, vagy műszaki cikk, mindig találok olyan helyet, ahol korrektek és nincs semmi probléma. Az a ti hibátok is, ha csak rossz kereskedővel találkoztok. Valamit nagyon rosszul csinálsz, vagy nagyon spórolni akarsz.
2017. aug. 11. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ilyet csak magyar cégeknél tapasztaltam sajnos. A kanapénkat mi is magyaroktól vettük, fél év után nyikorog. Haverom szekrénysort vett magyar cégtől, félre van fúrva, nem jók az illesztések.

Amit az ikea-ban vettünk, az meg mind jó, milyen érdekes, és a kiszállítással sem volt gond :)

2017. aug. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát igen mi is belefutottunk olyanba, hogy kifizeted, akkor egyből hozzák, de kérheted a gyűjtőfuvaros kiszállítást. Bár töredékáron szinte ingyen kihozzák, de akkor tényleg egész napos várakozás és nem biztos, hogy azon a héten jön meg.


Laminált parkettával voltunk úgy, hogy 60m2-től, 30km-en belül ingyen kiszállítják 6 után, vagy ha alatta van akkor 10 000Ft max. 50km-ig, mi meg 48,5 m2-t terveztünk venni.

Ha lerakást kérsz, kiszállás 5000, majd 1000Ft/m2 a lerakás díja. 60m2-től meg 500Ft/m2parkettát is, 100m2-től meg ingyenes.

Így inkább fordultam 2-öt kocsival és leraktuk a haverokkal.


Mosógépnél gyűjtőfuvarral kértük a kiszállítást, nem fért be a csomagtartómba, de vártunk rá 22 napot, hogy megérkezzen, amúgy 8000Ft-ért még aznap hozták volna.


Bútorokkal is volt gikszer, szereld magad verzióban az ár a szállítást is fedezi, de 1km-el rövidebb távra, mint a lakhelyem, szállítás 8500Ft.

Szerelés kérése +10 000Ft, de ember csak 1 hónappal később lenne ez esetben nem gond a +1km, de a bútorok is csak 30 nappal később lennének meg.

Végül nem kértem szerelést a kiszállítást meg megoldottuk 2000Ft az ügyintézőnek (papíron 25km a táv), még a kocsiban kaptam a hívást megérkeztek, de a csengőre nem válaszol senki, 3-4 perccel később értem haza, szerencsére megvártak.


Kérdező tényleg vannak nehézségek, főleg, ha spórolni akarsz minden tételnél, el kell fogadni, hogy vagy fizetsz, vagy pedig vársz. Ez a te döntésed!

2017. aug. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!