Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha áfás számlával veszek egy...

Ha áfás számlával veszek egy házhoz alapanyagot saját névre azzal igazolhaom hogy növeltem az adott hát eredeti értékét?

Figyelt kérdés
A kérdés adott van egy hát szülnek segítenék viszont képbe került egy mostoha testvér aki öröklné felét felét én ő nem segít semmit én dolgozom rajta. Anyagialg is sokat költenék bele hogy szép legyen viszon hülyét sem akarok csinálni magamból hogy aztán megkapja a felét a semmiért és jóval többet érne azután hogy kész. Ha névre szóló szmálával tudom igazolni mennyit fektettem bele hasznomra lehet késöbb dolgoknál?

2017. aug. 14. 16:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, számlával tudod csak igazolni hogy a ház értékét növelted.
2017. aug. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
teheát ha pl én igazolom hogy növeltem a ház értékét pls 1 millióval kb ennyit költök rá ugye a munkát nem számolom bár fényképek vannak róla és végül megkapja felét és eladásra kerülne akkor hogy lenne? gondolom nem kapná meg azt az érték felét amit én tettem bele vagy igen?
2017. aug. 14. 17:27
 3/6 HSz76 ***** válasza:

A számlával nem érsz el semmit. Ha ráköltesz 1 M Ft-ot, nem biztos hogy annyival ér többet. Csak akkor költs rá, ha tulajdonrészt kapsz cserébe. Pl. 10%-ot. És a gennmaradó 90 %-ot fogjátok örökölni, tehát neked több részed lesz. Illetékmentesen, ajándékozással is megkaphatod azt a 10%-ot.

Hagyatéki tárgyaláson hiába mutogatod a számlát, ha féltestvéred nem fogadja el, közjegyző se tud mit tenni.

2017. aug. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
teheat akkor ihaba vam hogy en dolgozom fajata en veszem az anyafaot ha a mostoha anyam fele hazat ra akarja hagyni akkor semmit nem tehetek ellene tehat akkor ugy jon ki hogy azert dolgozom hogy neki legyen akkor inkabb nem csinalok semmit
2017. aug. 19. 08:28
 5/6 anonim ***** válasza:
Inkább ne csinálj semmit. A munkád értékét nem veszik figyelembe. Inkább olyanba fektess, ami a tiéd.
2017. aug. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
hát ez az hogy fele az enyém lenne most ez így tök szar
2017. aug. 26. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!