Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Munkahely nevére vásárolt...

Munkahely nevére vásárolt eszköz eladható?

Figyelt kérdés
Sziasztok, a munkahelyemen lehetőség volt a cég nevére vásárolnom egy laptopot, így az adót a cég le tudta írni. Na most én ezt eladhatom, vagy a cégen számon kérhetik a gépet? Csak mert már nem használom a gépet, és szívesen túladnék rajta. A munkahelyen nincs aki ezt rendesen meg tudná válaszolni.

2017. aug. 15. 21:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem, mivel azt jó eséllyel tárfgyi eszköznek kezelték és leltárban van a cég könyvelésében. Plusz nem a te tulajdnonod, innentől amit te csinálnál, az lopás.

Amit tennék: egy jelképes összegért valóban megvenném a cégtől a laptopot, ők kivezetik a köynvelésből, onnantól meg akár láncfűrésszel is szétapríthatod.

2017. aug. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy az első válaszoló írta.
2017. aug. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De félre értés van, én vettem saját pénzből, csak az adó visszaigénylése miatt a cég nevére. És munkára kell szóval valóban munka eszköz, de van nekem másik, és ez már nem kell. Vagy valahogy csinálni kell valami "hivatalos" papírt, hogy a kedves munkahelyem, "1000ft" ért eladta nekem?
2017. aug. 15. 22:25
 4/12 anonim ***** válasza:

Te nem értedember. Kértél róla számlát, azt a cégnek leadtad, onanntól azt ő "vette", más kérdés, hogy így zsebre rakott a házipénztárból egy jó adag suskát.

Az ott náluk van bekönyvelve.

A hivatalos papír neve számla, amit a cég állít ki, hogy eladta neked vagy akár át is adhatja térítés nélkül, ezt mjad az ottani könyvelő kitalálja.

2017. aug. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"Vagy valahogy csinálni kell valami "hivatalos" papírt, hogy a kedves munkahelyem, "1000ft" ért eladta nekem?"


Igen, pontosan!

2017. aug. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Estádio de Felchút ***** válasza:
0%

" én vettem saját pénzből, csak az adó visszaigénylése miatt a cég nevére"


b.aszod

2017. aug. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Veszek egy házat, de a húgom nevére, csak mert nekik jár

az első ház kedvezmény... Tehát veszek a húgomnak egy

házat. Onnantól az nem az enyém, viszont húgom eladhatja,

és zsebre teheti a pénzt érte. Vagy nekem ajándékozhatja,

esetleg megvehetem tőle (persze itt a jelképes összeg nem

játszik).


Kb a te eseted ugyanaz.


Megveszed a cégtől mondjuk 1000 FT + ÁFÁért, és onnantól

azt csinálsz vele, amit akarsz. 2-3 év alatt lehet leír-

ni egy laptopot úgy, hogy ne legyen számottevő maradvány-

értéke, tehát ennyiért meg tudd kapni. És igen, amit a

cég áfásan vett, azt áfásan is kell továbbadnia, csak

itt már más lesz az áfa összege.

2017. aug. 16. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem első munkahelyemen volt ilyen "lehetőség", hogy cég nevére PC vásárlás otthonra, persze saját pénzből és arról is dolgozhassál hétvégén, az ÁFA-t meg kéz alatt visszaadják.


Rajtam kívül még egy delikvens nem ment bele, ő mert 4 gyerekes és nincs rá keret, én meg nem szerettem volna hétvégente ingyen dolgozni, főleg saját pénzen vett géppel. Kommunikációban meg a nincsen internetelérés szöveggel jöttem, illetve nyomattam, hogy sok a hitelem (bár ekkor már szerencsére letudtam).


Az áfát a 30% nyereségadóval csökkentve kapták vissza, mert ez a cégnek fizetnie kell...

Őket zaklatták feladatokkal levelezéssel hétvégén is, nekem is jött, de én nem foglalkoztam vele és nem is kérték számon.

Felmondásnál, kirúgásnál a munkaeszközöket hiánymentesen át kellett adni a cég számára, beleértve az asztali PC-ket is.


Korábban valaki írta, hogy néhány év (nálam az 1 max2-öt jelent) után szinte leírható a gép, valóban min. 5 év után hozható ki nullára az értéke, tehát max. évi -20%.

Volt olyan delikvens 240e-ért vett gépet, visszakapott 45e-et, egy éven belül kilépett, felajánlották neki, hogy 85%-os áron megtarthatja.


-----


Jelenlegi helyemen flottatelefonokat lehetne venni, de szerződés szerinti ár csak addig érvényes, amíg munkavállaló az ember. Ha kilépsz kötbér, megszűnik a munkaviszony szintén, vagy +2500Ft rámegy a havidíjra, 2 évet meg én tuti nem vállalok be ilyen feltételekkel.


Jelen kommunikáció szerint nincs mobilom (ami van az kizárólag magáncélra), így nem zaklatnak munkaidő után, ha szeretnének elérni vegyenek nekem és fizessék a számlát!

Munkahelyi vezetékesről havi max. 2500Ft-ot beszélhetünk, ha eléred jön az értesítés, értesítés után már saját kontóra megy, amire szintén nem vagyok hajlandó.


----


Kérdező nem adhatod el, nem a tied! Eladod, akkor lopás és orgazdaság. Védekezésként elmondod a valós történetet, akkor meg csalás és adócsalás is hozzáadódik az éveid számához :)

2017. aug. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#8: Teljesen jogos.


Egyébként 33%-os értékcsökkenéssel írható le a számítástechnikai eszköz, így a laptop is (én is

ezt alkalmazom).

2017. aug. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, akkor majd felvásárolom a cégtől. És az törvényesen totálisan senkit nem fog érdekelni, hogy teszem azt az eredeti ár egy századáért adják el?
2017. aug. 18. 21:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!