Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Azt megértem, hogy cégek...

Azt megértem, hogy cégek reklámozni akarnak, de nem értem, hogy közművek, az állam vagy mondjuk társas házak miért engednek reklámozni pl. járműveken, panel liftekben stb?

Figyelt kérdés
Ezek ugyanis többnyire arra hivatkoznak, hogy így olcsóbb a közszolgáltatás, kevesebb a közös költség stb. Tehát viseljük el azt a kis reklámot, mert akkor olcsóbban jövünk ki. Dehát ez nem igaz, sőt mindenképpen negatívba jövünk ki. A reklámozók nem véletlenül fizetnek a reklámhelyért, hanem azért éri meg nekik mert megéri. Vagyis amennyivel a buszjegy emiatt kevesebb vagy a közösköltség (egyébként nem sokkal), annyival sőt sokkal többel többet vásárolunk a reklámok miatt. Pluszban még az agyunkat is lekötik és mérgezik a reklámok, ahelyett, hogy értelmes dolgon gondolkodnánk a liftbe beszállva vagy munkába menet a buszon. Tehát többet is fizetünk a reklámért valójában és még az elménkkel is fizetünk. Mindenképpen rosszul jövünk ki belőle, tehát nem értem, hogy a közösség aki a mondjuk a társasházban dönt, hogy dönthet ilyen baromságot? És az önkormányzat vagy a közmű hogy dönthet így, amikor ők is a mi javunkat kéne szolgálják.

2017. aug. 15. 22:50
 1/2 anonim válasza:
Társasház esetében talán azért éri meg, mert a ház pénzt kap a reklámfelületért, ezzel könnyítve a ház anyagi helyzetén. A vállalkozás, ami a reklámfelületet bérli, nyilván a bevétel növekedése érdekében hirdeti magát. Az hogy valaki a házban látja a reklámot nem feltétlenül jelenti azt, hogy vásárolni is fog az adott cégtől. A társasházban élők azért döntenek így, mert plusz bevételt jelenthet számukra, vásárolnia viszont senkinek sem kötelező. Ha sokan ignorálják a reklámot vagy eleve olyat hirdet, ami senkit sem érdekel, az a cégnek ráfizetés lesz.
2017. aug. 16. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Épp ezt taglaltam hosszabban, mintha el sem olvastad volna. Természetesen mindenkinek joga, de ez pszihológiai tény, hogy a reklám hat, nem véletlen fizetnek érte. Nem egyénileg, hanem tömegesen és átlagosan megéri nekik, és tudat alatt hat, elültet logókat a fejedben, ha nem épp neked, akkor majd másnak, de átlagosan, hosszú távon hat és pénzügyileg kifizetődő, magyarán megfzizeted az árát később, természetesen megintcsak átlagosan és összességében az egész ház. Ha nem így lenne, akkor az már régen kiderült volna a cégeknek, hogy nem éri meg, és nem hirdetnnek. Olyan okosnak tűnsz ezzel az aranyköpéssel, hoyg majd te most megmondod, miközben erre épül az egész gazdaság, ezért vannak reklámok, és ezért fizetnek érte a cégek. De szerinted mind hülye, mert te egy erős és tudatos vásárló vagy, aki oda se néz, becsukja a szemét, és a tudatalattijába se kerül semmi. Ha véletlenül ilyen vagy, amit kétlek, akkor is van még másik 99 a társasházban akik nem, és összességében a társasháznak nem éri meg.
2017. aug. 16. 08:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!