Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ebay-en rendelésről kérdésem...

Ebay-en rendelésről kérdésem alúl. Valaki segítene aki ért az ebayhez?

Figyelt kérdés

Sokat rendeltem/rendelek ebay-röl de csak párezer forintos összegek voltak.

Mint a jófogáson ott is vannak jó állapotú telefonok használtan, csak itt jobb az ár.. Az első kérdésem az lenne, hogy ha tegyük fel átverés áldozata leszek, nem érkezik meg...( mível ez nagy összeg nekem és félek ettől)...akkor Az ebay az ilyen 70-80 ezres károkat is megtéríti? ha az eladó behúzott vagy akármi. Találkoztam már 97-98%-os eladóval, de vooltam már behúzva ebay segített, megtérítette, de az csak 3000 forint volt, nem 70-80 000.

A másik kérdés, hogy ha meg kapom, akkor mennyit kéne adóznom vagy áfát fizetni? vagy akármi amit utána kell fizetnem? ugye hogy átjön a határon meg ilyenek. Olvastam már egy szaki oldalon erről, de már zavaros, hogy mi hogy van.



2017. aug. 17. 08:06
 1/3 A kérdező kommentje:
*+ vámolás
2017. aug. 17. 08:07
 2/3 A kérdező kommentje:
Elvileg 40-tól kell fizetni, de lehet bváltozott azóta és az sem mindegy honnan ha jól tudom
2017. aug. 17. 08:08
 3/3 anonim válasza:
41%
Már 22 eurótól rávágják az ÁFÁ-t, vám az magasabb összegtől van de az nem sok, olyan 2500 körül, A 27%-os ÁFA ami sok, ez a te esetedben azt jelenti hogy 80 ezernek a 27%-át kell fizetned pluszban, ki tudod számolni hogy mennyi és itt már van vám is, olyan 25 ezer körül lenne. Persze csak akkor ha elkapják, meg lehet beszélni az eladóval hogy írjon rá alacsonyabb összeget, mondjuk 10 dollár, akkor nem tudnak belekötni. Ha bekérik mégis a paypal bizonylatot, akkor küldesz nekik egy 10 dollárost hogy tényleg annyi volt és kész.
2017. aug. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!