Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Üzletember? Pénzügyi tanácsadó?

Üzletember? Pénzügyi tanácsadó?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

10. osztályba megyek és hamarosan jön a fakultáció választás. Nem vagyok benne a témában azért is írok ide.

Az érdekelne, hogy milyen egyetemeken van olyan képzés, ahol lehet a fent említettekre szakosodni, vagy mit csinálni (nem tudom jól írom-e).

És le tudnátok írni, hogy mik a feladatai az üzletembernek és a pénzügyi tanácsadónak?

Arra is kíváncsi lennék, hogy az USA-ban és Angliában ezek mennyire keresett szakmák és el lehet-e velük helyezkedni.

ÉS még egy dolog, ami mondhatni számomra a legfontosabb, hogy ha lesz családom "elfér-e" ezek mellett a munkák mellett, fog-e jutni rájuk idő?


Ezek érdekelnének, előre is köszönöm a válaszaitokat! :)



2017. aug. 17. 18:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezek nem szakmak hanem inkabb iranyok. Uzletember szakma nincs mivel gyakorlatilag az osszes vallalkozo az. Penzugyi tanacsado is ezerfele lehet, bankban, brokernel, biztositonal dolgozo. Lenyeg hogy ezekkel alapveto penzugyi es gazdasagi ismeretekre lehet szert tenni.
2017. aug. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi.

És Gazdaságtudományi Karon belül milyen szakot kell választani?

Értem hogy nincs külön "üzletember" szak, de mégis. :D

2017. aug. 17. 20:23
 3/4 anonim ***** válasza:

Pénzügyi tanácsadás - ilyen nincs. Lehetsz adótancsáadó, árulhatsz biztosításokat, befektetéseket és ennyek végtelen permutációja, nyilván jó matekos agy és pénzügy-számvitel szak kell hozzá.

Üzletember... Komolyan, fájdalmas :D Nem tudom a fejeben milyen elképzelés van erről, de iszonyatosan gyerekes még, ez egész biztos. Mit akarsz így mégis csinálni, mivel foglalkoznál felnőttként? Mi érdekel? Ez alapján kellene szakot választanii majd, ha már érettebb és tanultabb vagy.

2017. aug. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

:DD


Igen, valószínű igazad van. :D

2017. aug. 18. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!