Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A gazdaságtudományon belül...

A gazdaságtudományon belül melyik szakot érdemes elvégezni? Pénzügy számvitel, alkalmazott közgazdaságtan stb.

Figyelt kérdés

2017. aug. 30. 20:03
 1/8 anonim ***** válasza:
41%
Gazdaságinformatika. Plusz egy érv mellette, hogy 290 pontod ha van, tanulhatod ingyen, a többit meg csak fizetősön, ha nincs meg a 450. Na melyik a nyerő szerinted?
2017. aug. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
11%
Ahogy az elöttem lévő mondja. Gazdinfó a legjobb választás, hisz van némi köze az IT-hoz, és ponthatár is alacsony. A másik kettő sem rossz, de a gazinfó jobb, na meg az a magas ponthatár...
2017. aug. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

"Ahogy az elöttem lévő mondja. Gazdinfó a legjobb választás, hisz van némi köze az IT-hoz,"


Azért a van némi köze kicsit sarkítás. Konkrétan a tanterve 80%-ban megegyezik a programtervező informatikussal, így, akit csak a közgáz érdekel az eléggé megszívhatja. Ennek fényében érdemes választani.

2017. aug. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
30%

#3: Hát nagyon nem, nesze egy tanterv:


[link]

2017. aug. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

"#3: Hát nagyon nem, nesze egy tanterv: "


BCE, BGE kb a kivétel, ahol kevesebb ez az arány. De van még pár másik egyetem... Egyébként mindkettőt elvégeztem, szóval nem kell sem a tanterv sem a mese.

2017. aug. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%
Nem mind1 hogy melyik egyetemen vagy. Ahogy az elöttem lévő írja, BCE és BGE-n főleg a közgáz dominál, mivel ezek gazdasági egyetemek. De pl Veszprémben a Pannon egyetemen sokkal inkább az infó, mivel nem a gtk hanem a múszaki inforamtikai karon van a képzés.
2017. aug. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is nagyon el van tévedve az illető a gazdinfóval kapcsolatban. Lehet a BCE más, dehogy a Pannon Egyetemen nem sétagalopp az egyszer biztos. Ugyanaz az óra, sőt még a számonkérés is ugyanaz MINDEN programozási tárgyból, mint a proginfósnak és mérnökinfósnak. Igazából annyi a különbség náluk, hogy pl. mérnöki tárgyak helyett gazdasági tárgyak vannak. De C, C++, Java, Unix shell script ugyanúgy számon van kérve, tehát nem akárhogyan. Jó lenne nem lenézni a gazdinfót, mert igen komoly meglepetés érheti az embert.
2017. szept. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Akinek pedig 290 pontja van, az ne egyetemre menjen, hanem maximum FSZ képzésre. Nem muszáj minden hülyének egyetemre járni, hiába divat manapság. 320 pont alatti jelentkezőnek szerintem nincs önkritikája.
2017. szept. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!