Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha eddig magamnak fizettem a...

Ha eddig magamnak fizettem a TB-t, de most szeptembertől dolgozok, akkor ezt be kell jelentenem a NAV-nál?

Figyelt kérdés
Azt be kellett jelentenem, hogy magamnak fizetem, de azt nem tudom, hogy ezután ez automatikus, vagy be kell mennem és bejelenteni a munkáltatót?
2017. aug. 30. 21:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Amint a munkáltató bejelent téged, a NAV látni fogja, hogy rendezve van a tb-d, nem kell külön bejelentened.
2017. aug. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mert mikor bejelentettem, hogy magamnak fizetem, akkor vmit mondtak, hogy ha munkába állok vagy ha újra diák leszek, akkor az egyiket be kell jelenteni, csak elfelejtettem, hogy melyikre mondták
2017. aug. 30. 22:13
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Feltételezem ha diák leszel, mert mint feljebb írták, a munkáltatód jelent be ha felvesz.
2017. aug. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A NAV-nak azt jelentik be, ha biztosítással járó jogviszonyt létesít valaki. Ilyen a munkaviszony is, akár az álláskeresési járadék folyósításának időszaka is. Tehát arról hivatalból tudnak, ezért nem kell kijelentkezni a járulék fizetése alól, ha munkaviszonyt létesítesz, vagy a fenti ellátást kapod.

Szinte minden más esetben ki kell jelentkezni alóla, mert a többiről nem tudnak (nyugdíjas leszel, GYES-t kapsz, ápolási díjat kapsz, szabadságvesztést töltesz, hajléktalan lettél, külföldön vállalsz munkát, önkormányzat mentesít a járulék fizetése alól stb.), és csatolni kell az iratot, amely alapján nem kell fizetned a járulékot.

2017. aug. 31. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!