Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan kell Erzsébet utalvánny...

Hogyan kell Erzsébet utalvánnyal fizetni?

Figyelt kérdés
Eddig még soha nem kaptam Erzsébet utalványt, mostani munkahelyemen kaptam először. Azt tudom hogy csak élelmiszert lehet rajta vásárolni. Mást is szeretnék vásárolni, akkor azt nekem kell szétválogatni, és előtte szólni a pénztárosnak hogy utalványom van, vagy hogyan kell ezt intézni?
2017. szept. 16. 15:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Szólni kell a pénztárosnak. De annyi élelmiszert vásárolj, amilyen összegű az utalvány. Ha kevesebbet vásárolsz, nem adhat belőle vissza.
2017. szept. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! De én válogassam már szét a kosárban, és úgy tegyem föl a szalagra, vagy egyben mindent, és a pénztáros válogatja szét?
2017. szept. 16. 15:54
 3/7 belapus ***** válasza:
A legtöbb áruházban csak átadod az utalványokat, és amikor leolvassák a vonalkódját, automatikusan kijelzi amikor túllépted azt a határt, amely az utalvánnyal fizethető.A fennmaradó összeget kiegyenlítheted kp-ban, bankkártyával vagy más utalvánnyal.
2017. szept. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A Lidl-ben mindig megkérdezi a pénztáros, ha nem élelmiszert is veszek, hogy Erzsébet utalvánnyal fizetek e, mert náluk (úgy tudom) nem tudja ezt kezelni a pénztárgép. Szóval ott érdemes külön pakolni, meg szólni is az elején. Máshol még nem hallottam ilyenről, a pénztárgépek automatikusan kiírjak, hogy a teljes összegből mennyit fizethetsz utalvánnyal. De ha bizonytalan vagy, inkább kérdezd meg az elején a pénztárost, hogy az adott üzletben hogy kell. Nem fog furán nézni, szerintem ezt sokan megkérdezik (ha külön kell pakolni, akkor még örül is, hogy megkönnyíted a dolgát), plusz találkoznak ők ennél cifrább kérésekkel/kérdésekkel.
2017. szept. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Tesco-ról lenne szó.
2017. szept. 16. 16:16
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem volt már olyan, hogy csupa élelmiszert vettem, s mivel nem vagyok rutinos Erzsébet utalványos, elfeledkeztem róla, hogy bepakoltam 1 doboz gyufát, meg egy csomag WC papírt...

Nem kis bonyodalmat okoztam ezzel - végül megoldottuk, de e két dolgot készpénzzel kellett fizetnem, s sor meg állt, amíg mi kimolyoltuk a dolgot.

Szóval vagy válogasd szét vagy csak élelmiszert vegyél.

2017. szept. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Megtörtént a bevásárlás a Tesco-ban. Először feltettem az élelmiszereket, szóltam hogy Erzsébettel szeretnék fizetni, majd föltettem a többit, ami nem élelmiszer. Egyben lehúzta a pénztáros, az élelmiszert utalvánnyal, a többit pedig készpénzzel fizettem ki.
2017. szept. 16. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!