Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Végkielégítés, Felmondással?

Végkielégítés, Felmondással?

Figyelt kérdés
Az a problémám ,hogy kaptam szakorvosi javaslatot,hogy álló munkàt nem végezhetnek. (Kereskedelem) . Az üzemorvos se adta meg a munkaköri alkalmassági. Tízen x éve dolgozom a cégnél,felajánlották hogy menjek pénztárba de tudom mert ismerem a munkahelyem,hogy ott se könnyített munkát kell csinálják nekik is kell pakolni stb. Az lenne a kérdésem,hogy köteles vagyok elfogadni a másik munkakört ? Nyilván nem mindegy hogy ők mondanak fel végkielégítéssel vagy én mondok fel.
2017. szept. 21. 07:20
 1/7 anonim ***** válasza:
38%

Leszerződtél egy munkára, a munkakörödet a szerződés (kötelezően) tartalmazza. Amikor kezdtél még alkalmas voltál rá, ma már - egészségi okokból - még az üzemorvos is alkalmatlannak minősített, tehát abban a munkakörben a munkáltató nem foglalkoztathat.

Ebben az esetben felkínálhat egy másikat (munkakör váltáskor szintén kötelező az üzemorvosi vizsgálat), amelyet akkor végezhetsz, ha az üzemorvos arra alkalmasnak ítél. Ha alkalmas vagy és elfogadod, akkor dolgozol tovább egy új munkakörben, amelyre a szerződésed módosítani fogja a munkáltató (persze, ha Te is aláírod). Ha nem vagy alkalmas, akkor eleve kizárt, hogy foglalkoztathat benne, de ha már eleve nem fogadod el, akkor a munkáltató mást nem tehet, mint felmond Neked munkaköri alkalmatlanság miatt. Ilyen esetben természetesen járnak az "egyéb" juttatások.


Tévhit, hogy ilyenkor Neked kell felmondanod, ugyanis a munkaköri alkalmassági vizsgálatot a munkáltatónak írja elő a törvény, és azt is, hogy az alkalmatlan dolgozót eleve fel sem veheti arra a munkára, aki pedig menet közben lett alkalmatlan, azt nem foglalkoztathatja tovább, tehát kénytelen felmondani neki. Vagyis nem Te mondasz fel, hanem Ő nem foglalkoztathat tovább!

Mivel Ő köteles a felmondását indokolni, ezért az ilyen indok teljesen elfogadható, bíróság előtt is megállja a helyét, mivel a törvényi szabályozásnak teljesen eleget tesz.

2017. szept. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mi van, ha egészségügyileg alkalmas pénztárosnak, de nem fogadja el a másik munkakört?

Nem hinném, hogy ne végkielégítés ilyenkor.

2017. szept. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

Na még egyszer:

Nem hinném, hogy lenne végkielégítés ilyenkor.

2017. szept. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Kíváncsi vagyok mi lesz. Hosszú folyamat az tuti.
2017. szept. 21. 21:48
 5/7 anonim ***** válasza:
38%

Ajánlom minden válaszoló figyelmébe a Munka törvénykönyvét és akkor nem kell találgatni, hogy "hinnéd", vagy "nem hinnéd".


Abban ilyen szavak nincsenek. Egy munkakör betöltéséhez munkaköri alkalmasságinak lennie kell! Ha nem alkalmas a szerződésben szereplő munkakörre, akkor a munkáltató nem foglalkoztathatja tovább abban a munkakörben.


Ilyenkor két lehetősége van a munkáltatónak:

1. Felajánl egy másikat, amelyikre orvosilag alkalmas, és ha a dolgozó elfogadja, akkor (közös) megállapodás alapján változtatják a munkaszerződést is.

2. Nem fogadja el a dolgozó, vagy nem tud másik munkakört felajánlani a munkáltató, akkor felmond a dolgozónak "orvosilag alkalmatlanná minősítésre" hivatkozva.

Jár a végkielégítés és a felmondási időre járó távolléti díj is. Ez nem választás kérdése!

Ilyenkor természetesen a teljes felmondási időre felmenti a munkavégzési kötelezettsége alól a dolgozót, hiszen azért mond fel neki, mert eleve alkalmatlanná vált rá.

2017. szept. 22. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Itt vagyok megint. Nem kaptam meg az alkalmassàgot, a doki kérdezgette hogy mennyire fáj a làbam stb. De megnézte az orvosi papírokat és aztmondja ha könyörög el is se adná meg. Tehát a munkahelyen se ajánlottak másik munkakört a területi sem elég rendesen így 13éves munkaviszony után ,4havi végkielégítés és 2 hónapig fizetést kapok . Azt hiszem azon kevesek közé tartozom akik kapott a cégtől végkielégítést.
2017. okt. 15. 21:04
 7/7 anonim ***** válasza:
56%

... még szép! :)


Ha én ebben a szituban nem kaptam volna, tuti pereskednék a céggel, mivel borítékolható az ítélet. Ugyanis jár...

2017. okt. 16. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!