Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kötelesek, köteles vagyok...

Kötelesek, köteles vagyok elfogadni ragasztott pénzt?

Figyelt kérdés

Most nézem a pénztárcámat, és találtam benne egy ragasztott ezrest. Nem vettem észre, mikor több ezrest kaptam vissza. Az ezres középen szét volt kb. félig szakadva, ezt celluxozták össze nem a legjobban.

Namármost köteles vagyok én ilyen pénzt elfogadni? (legközelebb persze, ha észreveszem)

Illetve ha én ezzel most fizetek (mert ugye fizetek vele), mondhatják azt, hogy nem fogadják el?


2017. szept. 24. 11:41
 1/6 anonim ***** válasza:
A pénz 50%-ánál nagyobb megléte pénz. nyilván nem illik ilyet rásózni senkire, de úgyis jársz gondolom postára, ott kicserélik neked, vagy fizetsz ott vele. nem kell ezt túldramatizálni.
2017. szept. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

"de úgyis jársz gondolom postára"

rosszul gondolod :-)

Postára menni csak ezért plusz 30-40 perc.

Viszont a pénz ott lapul a pénztárcámban, és szeretném tudni, hogy nyugodtan fizethetek-e vele, vagy muszáj rásóznom valakire.

2017. szept. 24. 11:54
 3/6 anonim ***** válasza:
miért ha nyugtalanul fizetsz vele, az gond? ne problémázz már ezen, fizetsz vele és kész. elfogják venni.
2017. szept. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Estádio de Felchút ***** válasza:
Igen, a celluxozott, de egyébként nem hiányos (értsd: nincs leszakadva Mátyás király fél arca) bankjegy teljesen jó, nem kell rásózni senkire, mert nyugodtan fizethetsz vele. Egyedül a hiányos bankjegyet nem fogadják el, de ha több, mint a fele megvan, azt is becserélik. Nyugiság van.
2017. szept. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Estádio de Felchút ***** válasza:
Ja, még valami: a celluxot a népnyelv (igaz, pontatlanul) pénzragasztónak is nevezi, szerinted miért?
2017. szept. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Neked viszont nem "kötelező" elfogadnod, ha visszajáróként kapod. Úgy ertem, ha eléggé kukacoskodsz, a pénztáros rád hagyja, és ad inkább egy másikat, csak menj már (feltéve, hogy nem ez az utolsó ezres a kasszában). Pár nappal a bevonás előtt kaptam vissza egy régi kétezrest, és kértem a pénztárost, adjon másikat. Először mondta, hogy de hát még jó ez két napig, de kértem, hogy azért csak adjon egy másikat. Adott. (szabadságon voltam, épp nagybevásároltam, es tudtam, hogy napokig bolt közelébe sem megyek, ezért nem fogadtam el, hiába volt ugyanolyan jó, mint a te ragasztott ezresed)
2017. szept. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!