Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Másban is felmerült már hogy...

Másban is felmerült már hogy az az ötös lottó nyeremény annyira nem is igazán sok?

Figyelt kérdés
Bár most egy csóró senki vagyok, de ha bele gondolok, simán el tudnám tapsolni azt a lóvét nagyon gyorsan, és csődbe tudná vinni magam. Nem is kell ilyen extrém hülyeségekre gondolni hogy 24 karátos wc csészét csináltatnék vagy akármi, csak egyszerűen egy felső tízezerbeli életvitellel.
2017. okt. 3. 21:42
 1/9 anonim ***** válasza:
72%

Ez már elég nagy összeg ahhoz, hogy befektesd.

Én ha megnyerném ingatlanba fektetném egy részét, amit utánna kiadnék.

Ha okosan csinálod akkor ebből a pénzből akar

Ha több generációnál is meg tudod teremteni a tisztességes életszinvonalat.

Nem luxus sportkocsi meg világkörüli utak évente többször, de egy átlagnál jóval magasabb életszinvonalat.

2017. okt. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én nem értem ennyi pénzből miért pepecselne bárki ingatlankiadással, és viselné annak minden nyűgjét mikor ennyi pénznek már a banki kamataiból ha hónapokra leosztom a nyereséget egy bőven átlag feletti "fizetést" ki lehet hozni.
2017. okt. 3. 21:55
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

Hát amikor csak 100M, az nem sok, de van hogy felmegy 2000M-re is, az azért nem rossz.

Mondjuk abban van ráció, hogy ha az ember nem dolgozik (mert ugye minek), akkor elég sok szabadideje van, ami alatt lehet költeni. Én annyival "jobb" helyzetben vagyok, hogy iskolás gyerekeim vannak, így mondjuk az utazgatás az év kb 9 hónapjában kiesik :p. Azon kívül nem tudom mire lehetne elszórni, nem vágyom Oscar de la Renta ruhákra, antik bútorokra meg a legújabb Teslára.

2017. okt. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

A banki kamatok 1% alatt vannak, evente. Abbol te nem elsz meg 'fenyesen', jobarat. Legyek joindulatu: 665 milla 1%-a az 6 milla, oszd mar el 12 fele: 500e HUF per ho. Sok minden lehet az a penz, de nem a 'felso tizezer' eletvitelehez...


Az ingatlankiadast meg ennyi penzbol siman el lehet inditani, nyilvan nem a csoringereknek meg egyetemistaknak kell kiadni a 65e forintos garzonokat, akik fel ev alatt teglaig lelakjak, es nyilvan nem neked kell minden lakasba kijarni lakbert beszedni meg csapot javitani...

2017. okt. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
na hát a kérdésem is pont erről szól. :D
2017. okt. 3. 22:11
 6/9 anonim ***** válasza:
59%

A lottónyereményt befektetni érdemes, ahogyan írtad, ingatlanokba. Bankba nem tennék ennyi pénzt. A felső tízezerbeli életvitelhez csak ideig-óráig elég, ugyanis nem termelődik újra, magyarul elfogy.


Sokan valóban ezt teszik, eltapsolják a pénzt, és csődbe viszik magukat. Volt lottónyeremény, nincs lottónyeremény...

2017. okt. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
59%

Ennyi pénzzel már prémium ügyfél vagy bárhol, és nem fogják holni 1%-okkal kiszúrni a szemed.

Simán meg lehet élni a hozamokból, és ha vissza is forgatsz belőle, kb sosem fog elfogyni, és a gyerekeidnek, unokáidnak is gondtalan élete lesz (feltéve, hogy hasonlóan állnak hozzá)


De valóban, viszonylag hamar, pár év alatt el lehet költeni egy nyereményt úgy, hogy semmi se maradjon belőle...

2017. okt. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%

"Ennyi pénzzel már prémium ügyfél vagy bárhol, és nem fogják holni 1%-okkal kiszúrni a szemed. "


Ez a prémiumság annyiban merül ki - amennyiben semmit nem értesz a befektetéshez - hogy a bank szempontjából legjobb lehetőségekkel fognak nagyon gyakran keresni, és óriási jutalékbevételt realizálnak a vagyonodon.


A lottónyeremény sem ment meg attól, hogy gondolkodni és tanulni kelljen, vagy pár év alatt csőd a vége.


Arra is érdemes gondolni, hogy az infláció mondjuk 2,6% körül van, a legtöbb alacsony kockázatú befektetés hozama pedig ennél kevesebb. Ezekben nominálisan gyarapszik a pénzed ugyan, de reálértéken egyre kevesebbet ér. Érdemes kiszámolni, hogy ha 3% körüli marad az infláció hány év alatt feleződik meg X összeg reálértéke.

2017. okt. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

épelméjű ember, ha nyer kétmilliárd forintot, akkor nem kezdi el befektetgetni, mint egy tőzsdeguru, mert fingja sincs a témához, nem ért hozzá, és csak idő kérdése, amíg lehúzhatja a rolót, mert ott fogják átverni, ahol csak tudják.

szét kell szedni a pénzt mondjuk három részre, és a három legmenőbb svájci bankba bepakolni, és onnantól a kamataiból éldegélni kellemesen.

(ugyan ki merne ennyi pénzt egy magyar bankba berakni?)

aztán várni pár hónapot, és megnézni, hogy hogyan, és mivel is telik az élet úgy, hogy nem havi 150et költ az illető, hanem egymilliót, munka nélkül, végtelen szabadidővel. (csak a kamatokból)


sosem értettem azokat, akik lottónyeremény előtt még a kukából guberálták maguknak az ételt, vagy, ha összeszedtek egy kis aprót, akkor kannás bort vettek, aztán meg hirtelen elkezdtek ingatlanokat vásárolgatni, meg luxusterepjárókat, 3 szintes házakat, éttermeket nyitottak, stb.

ennek az egyetlen valósága annyi, hogy százmillió forintok úsznak el így évek alatt, talán 10 év alatt aztán minden, és lehet utána fejvesztve eladogatni a sok baromságot, végtelen papírmunkával, telefonálgatással, meg persze áron alul, ha nem akar valaki várni 4 évet, mire talál egy vevőt egy lakásra.

ezt a hülyék csinálják.


ha valaki nyer kétmilliárd forintot 40 évesen, az annyit jelent, hogy utána - ha tegyük fel 90 évig él -, havonta elkölthet 33 millió forintot magára.

akinek ez nem elég, és elkezd tőzsdegurut, meg befektetőzsenit játszani, az meg is érdemli, hogy megint aztán egy lepukkant, szobakonyhás albérletben végezze, felesezve.

2021. júl. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!