Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi alapján dönt úgy a postás,...

Mi alapján dönt úgy a postás, hogy nem kézbesít ki valamit?

Figyelt kérdés
Címzett ismeretlen jelzéssel visszakerült egy küldemény, amit vártunk, a postára. Értesítő nem volt bedobva, nemhogy becsöngetett volna, hogy kézbesítse - holott egész nap itthon vagyok. A postaládára ki van írva a nevem. Felháborító, amit művelnek.

2017. okt. 10. 09:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

- Van teendő ezzel a csomaggal?

- Igen.

- Akkor inkább nem csinálok vele semmit.


Kb. így döntik el.

2017. okt. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

Nem tudom, de nálam is megjátszották már. Ráadásul tértis

levél volt. Biztos azt hitte, hogy mivel nincs millió ko-

csi a ház előtt, nem is dolgozik senki a cégnél. Az eszé-

be sem jutna, hogy az udvarban is lehet parkolni, esetleg

van portaszolgálat.


Vagy amikor jött egy csomag, vártuk... Követés meg belöki

nap végén, hogy "sikertelen kézbesítés"... Aztán mire a

85. számon elérhető lett valaki (mivel a weboldalak is

jól karban vannak tartva, 90%-a posta oldalán megadott

számoknak nem él, legalábbis errefelé), jól leugattam a

fejüket. Másnap jött a postás, aki bevallotta, hogy 3

körzetet visz, mert helyettesít, és egyszerűen képtelen

volt ideérni. Ezt meg is értem, de akkor miért ír siker-

telen kézbesítést.. dezinformáció, ráadásul nekik elő-

nyös, mert ha másnap sem ér ide, akkor akár vissza is

fordíthatják.

2017. okt. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én arra gondoltam, hogy szimplán lusták, mert ebből nincs jattolás, mint a nyugdíjakból.
2017. okt. 10. 09:41
 4/12 anonim ***** válasza:
77%
Ha ezt gondolják, akkor hülyék. Mi mindenkinek adunk borravalót, a postásnak is, ha csomagot hoz. Csak éppen b...szik hozni, vagy nem adja le, vagy odab...sssza a postaláda tetejére.
2017. okt. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
33%
Ja, még jattoljak neki, amikor munkáját végzi...
2017. okt. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%
Levélhordó postásnak nálunk nem kötelessége kivinni a nagyobb csomagokat, csak mondanám. Mármint nem postán dolgozom, hanem ez a szabály az itteni (Budapest egyik kerülete) postán, a nagyobbacska csomagokat már nem hozzák ki, hanem értesítőt hagy róla, másnap lehet átvenni.
2017. okt. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, jó neked, hogy hagy értesítőt... én már többször tettem panaszt, hogy meg sem próbálják kézbesíteni. Otthon vagyok egész nap direkt, figyelem a postást, és este vár az üzenet a nyomkövetőn, hogy "kézbesíthetetlen". Felhívom őket másnap, és azt hazudják, hogy itt volt a postás de nem talált itthon. Amikor mondom, hogy oké, itthon voltam, de ez mellékes, és miért nem hagyott értesítőt? Akkor azt szokták hazudni, hogy de hagyott :D Az egész kibaxott céget a földbe kéne dózerolni.
2017. okt. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
6Os: nem egy 15 kg-os csomagrol volt szo hanem egy kb 150 grammos kis vacakrol.Btw a csomagkuldes dijaba simán beleférhetne a kezbesites is,olyan draga.Ha rajtam mulna,csodbe is mehetne az egesz troger lusta banda.
2017. okt. 10. 21:36
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A posta csak kihasználja a kézbesítőket. Nincs idejük mindent kivinni, olyan kevesen vannak. Nálunk (dél-dunántúli település) még a sárga csekkeket is tartogatják a postán, aztán már a befizetési határidő után érkezik a levél. A postás el is m9ndja, hogy minimum másfélszer annyi postás kellene, de a csökkentett létszámmal meg van amikor még helyettesíteni is kell a hiányzókat. A postavezető meg olyan "ember", akitől menekülnek inkabb a közmunkába
2017. okt. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#6: 2kg és/vagy adott méret feletti csomagot kocsi viszi.

Ez tény, ahogy az is, hogy szegény postást úgy indítják

útnak, hogy tömve vannak a plusz táskák is a biciklin.


#7: Ezzel nálam is bepróbálkoztak, megkérdeztem, hogy

milyen címre küldjem a térfigyelő hiteles felvételeit.

Ha megtalálják rajta a postást, én kérek elnézést :D

Onnantól jött az "utána nézünk" dolog.

2017. okt. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!