Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tehetnek velem, ha nem...

Mit tehetnek velem, ha nem fizetem a számlám?

Figyelt kérdés
Van husegidom meg keszulekek is reszletre . Hajlektalan lettem es kulfoldon elek. Ha lesz itt bejelentett munkam, akkor levonjak, vagy egyaltalan milyen lehetosegek lepnek fel? Borton? Utazhatok mas orszagba repulon?

2017. okt. 13. 10:47
 1/7 anonim válasza:
100%
A te eseted elég speciális, mivel kint vagy külföldön, én meg eddig csak úgy nem fizettem számlát, hogy közben itthon éltem. :) Egy darabig küldözgetik a kamatos számlákat és felszólításokat, majd az ügyedet átadják egy behajtó cégnek, aki majd a felhalmozott összeggel fog zaklatni, plusz erre az összegre rászámolja a munkadíját is, ami egy csúnya összeg.
2017. okt. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Ja, elfelejtettem befejezni. Nyilván ha a többi számlát se tudtad már fizetni, akkor ezt se fogod tudni. Ha itthon lennél, zárolhatnák a számládat, levonogathatnának belőle X %-ot. Persze amíg nincs pénzed, és nincs semmid, amit elvehetnének tőled, nem sokat tudnak tenni, de az adósságod halmozódni fog, és ha lesz egyszer munkád, majd rád szállnak.

Börtön...? Szép is lenne. Fél Magyarország le lenne sittelve a devizahitele miatt.

2017. okt. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Es ha kulfoldon leszek bejelentve?
2017. okt. 13. 12:38
 4/7 anonim válasza:

Azt már nem tudom...

Annyit tudok, hogy a devizahitelt ugye sokan bukták, rengetek ember a hiteltartozása miatt ment ki külföldre, ami ugye azért durvább dolog, mint tartozni egy telefon miatt pl. Ismerek olyan nőt, akire rászakadt a devizahitele súlya, és mire kiment Angliába, már ezer felé tartozott, szolgáltatóknak is (mert közben a munkáját is elveszítette), mert már rezsit se tudott fizetni. A családja kapta a behajtós leveleket, de a nőt kint nem tudták elérni, és a fizetésére se tudtak rámenni.

2017. okt. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Létezik olyan, hogy Európai fizetési meghagyás, ami pont arra van kitalálva, hogy külföldön is be lehet hajtani a tartozást - csak akkor már jóval magasabb összeg fog jelentkezni.

A telefonos cégek pedig nemzetköziek - gondolom, nekik egyszerűbb lesz megtalálni.


Amúgy szabad tudni, most mégis miről írsz? mert ha arról a telefonról, akkor azt pl. le fogják tiltani.

2017. okt. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

EU-n belül behajtható a tartozás, de csak komolyabb összegekkel foglalkoznak, mert drága (persze a költségét 100%-ban rádverik majd).

A végrehajtás az adott ország törvényeinek megfelelően történik, úgyhogy ezt helyben kell megérdeklődnöd, hogy mihez van joguk, ha odáig fajul a dolog.

2017. okt. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ertem. Hat remelem be tudom majd fizetni. Am tudom h letiltjak annyira nem etdekel ugy is wifirek meg fotozok.

...vele

2017. okt. 13. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!