Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miként lehet üzletet lakás...

Miként lehet üzletet lakás célra kiadni? Lehet egyáltalán?

Figyelt kérdés

Van egy rendkívül érdekes helyen található üzlet, (több is) amik üzletként teljesen elértéktelenedtek, nem látogatottak, zárva vannak. Van arra mód, hogy (mivel erre tökéletes helyen van) nyáron turistáknak apartmanként bérbe adni? Bele szólhat az önkormányzat? A lakók? A többi szomszédos (nem működő) üzlet tulajdonosa?

Át nem minősíthető lakássá, bejelentkezni erre a lakcímre nem lehet de ez nem is volna lényeges ha "szobakiadóként" megtűrnének.

Köszönöm a válaszokat előre is.

Ja... és kb évi 6-8 % kamat hozama lenne vásárlás esetén.


2017. okt. 14. 09:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy nem minősíthető át lakóingatlanná.


Viszont lehet trükközni, mert egy törvény sem írja elő,

hogy az irodában nem lehet ágy, fürdőszoba, tévé.. ugye

érthető? :)

Én is (kényszerből) laktam az irodámban egy ideig, kutya

sem szólt bele. Persze más lehet a helyzet, ha mindig

más bérli tőled az "irodát", mert ugye az irodát adod

ki, csak épp nem tiltod meg, hogy ott aludjanak :)

2017. okt. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
1-es, bocs, nem akarok belekötni, de nem hiszem, hogy ez működhet. Hogy miért? Mert a szoba/lakáskiadókat is ellenőrzi a NAV, s akkor csúnya bukta lehet belőle (irodabérlés 1 napra?) Meg ne felejtsd el, hogy az önkormányzat is ellenőrizheti, hogy rendeltetésszerűen használják-e, ezenkívül, ha ezeken nem is bukna meg, a házban lakók és az üzletszomszédok szinte tuti, hogy befújnák a kérdezőt.
2017. okt. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Igazából azt, hogy miként adod bérbe, csak a szerződébe kell belevenni. De ez olyan tevékenység, amit nem tudsz átminősíteni fizető vendég szálláshelyről. Ez esetben mindegy, hogy az üzlet, vagy lakóingatlan,ezt még az önkormányzat se nézi.


A probléma ott kezdődik, hogy az előírt szoba méreteknek meg kell lenni és mint fizető szálláshely idegenforgalmi adó, és négyzetméter alapú külön adó is vonatkozik rá, amit be kell jelentened. Tehát számlaképesen végezheted csak. Emellett ha ez üzletsoron van, és a tul lap /-es formátumú, akkor az összes egyazon tulajdoni lap alá tartozó üzlet tulajdonosának ( nem bérlőjének ) és lakónak hozzá kell járulnia.Na ez egy jó kihívás tud lenni, mi is jártunk már Kecskeméttől Nyírgehyházáig is körbe mire meg lettek a tulajdoni lap szerinti tulajok aláírásai egy szolnoki üzletünk kapcsán.


Az ingatlan földhivatali besorolását, a jegyző lehet megnézi, de nem fogja érdekelni.


Nekem pl. korábban üzlet és kivett ház udvar volt a tulajdoni lapon, mielőtt lakáshitelre megvettem. Ott a bank kérte a lakóingatlanná minősítést a lakáshitel miatt.

Most is az van azon, amit bérbeadok szolgáltatóháznak (szépségszalonnak ).


Amit meg önkormányzattól bérlek, és évtizedes múltjában egy újságos épület volt, üvegportállal, az a szeptemberi működési engedélyem kapcsán történt ellenőrzésen is 80-as évekbeli kivett ház, udvar a tulajdoni lapon, 200 nm-rel a jelenlegi - korábbi elbontott ház helyére épült - 20 nm bérleti szerződésen szereplő pavilon helyett. Így elé azt teszek amit akarok, mert magánterület a járdáig tehát még csak területfoglalási meg engedélyezés sem kell hozzá.


Mégis, mint vendéglátó egység kaptam rá engedélyt.


Mi az az évi 6-8% kamat hozam?

Hitelre vennéd? Az kamatnak elég magas, hozamnak meg nagyon alacsony szerintem.

2017. okt. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat.

Az üzletet úgy kell elképzelni, mint egy "föld alatti átriumot" Földszinten üzletek, bankok, első emelettől lakások, és vezet le egy lépcső a mélygarázs szintjére, itt van egy kör alakú üveg kupolával fedett "udvar, ezt ölelik körbe az üzletek. Nos amikor megépült, benépesítették de azóta egyik a másik után ment tönkre, mára egy üzlet sem funkcionál. Többnyire kiadók, de helyi biztosan nem venné meg mert ismeri a helyzetet. Már most lakásnak van berendezve és bő 200 e. / nm áron jó vételnek tűnik, teljes berendezéssel pár hónapja felújítva. Nos nem hitelre venném, és valóban úgy gondoltam, hogy nyári (Balaton) fizetővendéglátó helyként értékesíteném, persze mivel üzlet, engedélyek nélkül. Én is a magyar valóságtól tartok, hogy bár valójában a kutyát nem zavarná, mégis lesz "jóakaró". Igen, talán rosszul fogalmaztam, tehát a hozama lehet évi (nyári) 6-8 %, jó esetben esetleg 10 %.

2017. okt. 14. 11:47
 5/6 anonim ***** válasza:
Az baj, hogy a jóakaró miatt lesz baj. Nem a hatóság miatt. A hatóság miatt a jóakaró után lesz probléma
2017. okt. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Közben kiderült, simán kiadják a fizetővendéglátásra az engedélyt úgy persze, hogy tudnak az "üzlet" besorolásról.

Na jó a 6-8 % éves hozam felmehet 10 %-ra is, max csak majd a második évben.

Köszönöm a válaszokat mindenkinek.

2017. nov. 1. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!