Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megéri külföldről rendelni...

Megéri külföldről rendelni bármit is vagy ugyanott vagyok árban mintha itthon megvenném?

Figyelt kérdés

2017. okt. 15. 23:03
 1/8 anonim ***** válasza:
50$ig igen,onnantól vám köteles a dolog! (Tapasztalat.)
2017. okt. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Számos dolgot megéri kintről rendelni. Itthon is kb

ugyanazt kapod meg, csak pepitába (az internetes keres-

kedők 90% kínai (fehértől a feketéig) importot ad el ne-

ked, sőt, akár a tesco, akár a lidl, vagy bármelyik más

multi is onnan szerzi be a termékeket (csak átcsomagolják,

használatit raknak mellé, hogy megfeleljen a jogszabá-

lyoknak). Ha leveszed a hasznukat, biztosan olcsóbbra

jön ki.


Sőt, ha az ÁFÁ-t beleszámolod (itthon úgyis kifizeted),

akkor is jobban jársz. Ha pedig áfakörös vagy, az import

áfát is visszaigényelheted, nincs difi.

2017. okt. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Van, ami sokkal olcsóbb Kínából és a választék is nagyobb, pl. telefonos kiegészítők (tok, fólia stb.).
2017. okt. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
érdemes, csak nézd meg honnan rendeled, milyen értékelései vannak az eladónak, és hogy ténylegesen azt árulja ami neked kell, vám pedig ha jól tudom 14e ft felett van csak, kivéve ha eu-s raktárból küldik de az általában drágább mint a direkt kínai
2017. okt. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Ha máshonnan nem tudod beszerezni amire szükséged van, nézz előbb többször is körül a határon túli kínálatot között. Hatalmas a piac, viszont figyeld

- ha európai árúházból rendelsz, nincsen vám

- Európán kívülinél van vám

- mindkettőnél van szállítási díj

- Európán kívüli áruházi rendelésnél ajánlatos árúbiztosítást kötni

- szállítási idő - főleg tengeren túlról -igen hosszú is lehet.


Mi időnként rendelünk országon kívüli online árúházakból és eddig még minden rendben volt. Ha valami változás történt, azonnal értesítettek, de nem magyarul, hanem vagy angolul vagy az országuk nyelvé. Erre is számíts, ha esetleg rendelsz.

Jó szörfözést.

-

2017. okt. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
udv, gyereknek veszek sok pvc lofa*zt alirol, mert amugy itt dupla aron van, pokember meg minden hulyeseg. UGYANAZ teljesen es 12 dolllar ha rendelem, itt meg 6900 ft...pfff...szoktam neha mas dolgokat, amiket itt pl kapni se lehet, de a vamra tenyleg figyelni kell, egy db aru ne haladja meg a 15 e ft-ot azt hiszem. az aruk osszege persze meghaladhatja csak darabonkent ne, neha ruhaknal a meretre figyelni kell mert ossze vissza meretek vannak, de azt is adnak leirasban, cipomereteknel is, szoval megeri..mert beirod azt is hogy free shipping es akkor ingyen kuldik..persze kornyezeti szempontbol nem tul jo, de az egesz fogyasztoi tarsadalom szar ahogy van. na csá
2017. okt. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
ja es meg annyi, hogy ( elozo vagyok) azert varni kell egy ket hetet, neha harmat, de az ritka, mire megerkeznek a csomagok, ezt kalkulald be, mielott menyasszonyi ruhat rendelsz, bar azt is ki lehet valasztani hogyha DHL hozza akkor par nap es ideer. de akkor tuti levamoljak, a china postot kevesbe..
2017. okt. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az a saját tapasztalatom, hogy márkás dolgot nem éri meg, mert vagy ugyanannyiba jön ki, mintha itthon vennéd, vagy ha Kínából jön, akkor lehet hamisítvány. Viszont pl telefon-tokot, telefonhoz előlapvédő üveg-fóliát, izzókat, olyan könyveket, amiket itthon nem kapsz meg, esetleg táskákat simán megéri rendelni külföldről (én e-bay-ről szoktam, de sok alternatíva van).
2017. okt. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!