Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kell fizetnem a társadalombizt...

Kell fizetnem a társadalombiztosítást ha regisztrált munkanélküli vagyok (pályakezdő) és segélyt nem kapok?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy csak akkor nem kell befizetni a TB-t, ha kapok segélyt. Ez tényleg így van? :(
2010. máj. 30. 12:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
így van. ha nem kapsz álláskeresői támogatást, nincs tb-d sem. vagy te fizeted, vagy szociális rászorultsági alapon igényelheted a helyi önkormányzatnál, hogy fizessék a tb-det.
2010. máj. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%
Ahogy én tudom, ha pályakezdő vagy, akkor nem kapsz munkanélkülit, mert talán 270 nap munkaviszony kell hozzá. Helyette el kell menned az APEH-hoz, ahol kötsz egy szerződést, és havonta kb. 5000 forintot be kell fizetned a hónap után, így leszel biztosítva addig, amíg a munkáltatód nem fizet érted. (A szerződéses rész biztos, én egy hete kötöttem meg pályakezdőként)
2010. máj. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit tennék hozzá az első válaszhoz, hogy a diákigazolványod lejárta utáni 45 napig még biztosított vagy. Azaz, ha most végeztél valahol nappalin, akkor a diákod október 31-ig érvényes, 45 napig még passzív jogon biztosítva vagy; december 16-tól kell rendezned a TB-d.
2010. máj. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az álláskeresési járadékhoz 365 bedolgozott nap, az áll.ker segélyhez 200 nap kell.

Már nem lehet járulékfizetésre szerződést kötni (az a nyugdíjba is számított), hanem be kell jelentkezni TB fizetésre (eü.hozzájárulás fizetésre) az APEHhoz. Az APEH határozatban állapítja meg a fizetési kötelezettséget (havi 4950 forint) Ez csak természetbeni ellátásra jogosít. Van rá nyomtatvány, az APEH honlapjáról letölthető, 2 példányban kell beküldeni (nem kell bemenni vele az APEHhoz, feladod postán)

Egyéb jogon is biztosított lehetsz, nemcsak munkaviszony által: nappali tagozatos tanuló/hallgató, GYES,stb. A www.oep.hu oldalon megtalálod, hogy ki bztosított, és ki jogosult eü.ellátásra.

2010. máj. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!