Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A benzinkutak shopjai mitől...

A benzinkutak shopjai mitől olyan drágák?

Figyelt kérdés

Én a MOL-nál szoktam tankolni, mert oda van kedvezményem.

Sohasem szoktam a shopban vásárolni,de a múltkor annyira szomjas voltam,hogy muszáj volt egy üdítőt venni.

Fél literes kóla 350 forint volt, hihetetlen.A Tescoban vagy az Aldiban 350 forintért 2,25-ös kiszerelést veszek.


De, a kávé, a péksütemények, a szélvédőmosó minden qrva drága.



2017. okt. 29. 15:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Azért, mert nem az a fő profiljuk, nem azért mész odavásárolni, ezen felül megtehetik, hogy ilyen árakat határozzanak meg. Étteremben sem annyi egy kóla, mint a Tescoban.
2017. okt. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
71%

Mert még így is megveszik.

Akkor meg miért ne lennének ilyen drágák?

2017. okt. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

'a múltkor annyira szomjas voltam,hogy muszáj volt egy üdítőt venni. '


Pontosan ezert. Sokalltad, most idejossz panaszkodni, de akkor is megvetted. Maskor is meg fogod venni, ha eleg szomjas vagy, esetleg elfogyott az ablakmoso es nagyon kell, ha bogve nyavog a gyerek a hatso ulesen hogy csokiiiiiit aaahahhakaaaharroooook, sorolhatnam napestig.


Miert nem mentel a tescoba, ha annyiva olcsobb? Mert lusta voltal, a kuton meg az arcodba toltak, meg is vetted mindegy mennyi volt. Vizet is vehettel volna, de nem tetted, a mosdoban is ihattal volna, de azt se tetted - miert is? Mert kenyelmes vagy, es a kenyelmedert fizetni is hajlando voltal.

2017. okt. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Estádio de Felchút ***** válasza:
67%
Most nem megyek bele hosszas elemzésbe a keresleti és a kínálati függvény viselkedéséről, inkább leírom egyszerűen, hogy megértsd: sehol nincs drágaság. Mindent annyiért adnak, amennyiért a sok marha megveszi.
2017. okt. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A benzinkutak shopjaira non-stop üzletként tekints. Úgy működnek és az árszabásuk is olyan.


Vannak olcsóbbak is, pl. OMV-kutakon Spar-üzletek szoktak lenni, némelyik Shellnél mini-Tesco van, de még úgy is magasabbak az áraik.


Ha ennyiért is megveszik az árut az emberek, akkor miért kéne olcsóbban adniuk?

2017. okt. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%

3#

Te innál e abból a csapból ami a mosdóban jön a benzinkutakon?


Én megfogadtam ha túlzóan drága valami azért sem veszem meg, persze vannak kivételek, de akkor nem is magamnak veszem.

2017. okt. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%

Amúgy van egy olyan dolog is hogy "taszíják" az embereket hogy ott vásároljanak kaját stb-t. Ha ugyan olyan áru vagy hasonló lenne mint a hipermarketek, akkor minden 2. vásárlás esetén a nyugtán lehet hogy nem is lenne üzemanyag. Viszont azért jó árulni ezt-azt mert ha megszorulsz legyen azért ez-az.

A posták (vidék) is hasonlóak. Pont én is szoktam bosszankodni mikor a néni szenved hogy az unokának milyen ízesítésű csokit vigyen haza, többiek persze várnak.... Persze a boltban 100 forinttal olcsóbb lenne és a bolt 100 méterre van...

2017. okt. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

7#


Ami érdekes,hogy egy vidéki nagyvárosi posta boltjában, a félliteres Coca ugyanannyiba kerül, mint a Sparban.

2017. okt. 29. 17:21
 9/11 anonim ***** válasza:
82%
Mert meg kell fizetned az éjjel-nappali nyitvatartást!
2017. okt. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
27%
mert az üzemanyagon nincs akkora kiskereskedelmi árrés, ezzel kompenzálnak valamennyire hogy (jobban) megérje kutat üzemeltetni
2017. okt. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!