Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A közért (bolt) kiderítheti a...

A közért (bolt) kiderítheti a személyes adatát a kártyás vásárlónak?

Figyelt kérdés

Van arra lehetősége egy pl. CBA vagy ALDI közért tulajdonosának, pénzügyesének, hogy egy adott vásárlónak megtudja pl. a nevét aki bankkártyával fizet?


Vásárlás időpontja alapján?

Az üzlet jelenleg 1-2 napos átfutással kapják meg a VISA és bank rendszerén keresztül a pénzt.


Van rálátásuk, hogy ki fizetett adott időben, vagy csak azonosító számok vannak.

Ez hogy működik?


Azt tudom, hogy vannak még mindig olyan kereskedők, ahol kinyomtatja a kártyatulaj nevét a blokk, annyira elavult POS terminált használ. DE most a modernebbekre gondolok, ahol nem.



2017. nov. 3. 10:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Nincs, nem látnak rá lévén banktitok...
2017. nov. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Tudok mutatni bankkártyás bizonylatot, amin ott a név...
2017. nov. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Azt nem tudom, hogy ezeken a régi POS terminálokon amikor megkapom a nevemmel a blokkot, akkor a boltos példányán is ott van a nevem, vagy azon nincs, csak az összeg amit fizettem.

Ritkán találkoztam ilyennel, de még tavaly is.

2017. nov. 3. 12:39
 4/9 anonim ***** válasza:
A kártyán is ott a név amikor fizetsz vele. Az még nem olyan személyes adat, amivel vissza lehetne élni.
2017. nov. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
4, oké, de én mint könyvelő is látom, ki fizetett és mennyit... ÉS én mondjuk egy kisvárosban élek, ahol kb minden második embert ismerek. Van közöm ahhoz, hogy XY a szexshopban vásárolt?
2017. nov. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Tehát te, mint könyvelő könyveled a helyi kisboltot és látod minden kártyás fizetésnél a nevet? Ezt valahogy nehezemre esik elképzelni.
2017. nov. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
pedig látom, mert a pénztárzáráshoz kapom a terminálzárást és a bankkártyás fizetés kereskedői bizonylatát is. Azon meg sokszor ott a név.
2017. nov. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

De össze tudod párosítani a vevőt a névvel?

A tulaj ezek szerint összetudja, ha a kamerafelvételeken beazonosítja a vevőt.

A kérdés az, hogy te látod a vásárlás percre pontos időpontját és a nevet?

Mert akkor a tulaj, aki mindenhez hozzáfér, a kamerafelvételekhez amikor valaki fizet a kasszánál a közértben és akkor a nevekhez is.


Ha ez így van, akkor az gáz. Bűncselekmények sorozatát tudják egyesek elkövetni. Személyes adattal visszaélés például.

Nem is kell felhasználja sehol, elég ha kideríti, hogy adott kamerafelvételen ki szerepel. Legalább is így gondolom, lehet tévedek.

2017. nov. 3. 16:42
 9/9 anonim ***** válasza:

A kártyás fizetés elfogadói bizonylatán ott a dátum (igen, óra, perc is), az összeg, a név.

Tehát tudom, hogy xy ebben a boltban vásárolt, ennyiért, ekkor és ekkor.

2017. nov. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!