Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Aki Svájcban vállal munkát,...

Aki Svájcban vállal munkát, Zürich-ben, mert ott van az adott munkahely, annak érdemesebb olcsóbb vidékről bejárni?

Figyelt kérdés

IT-s munka. Sokat fizetnének nagyon. De a havi 10k frankból, lejönne 3k a lakhatásra. Ami szívás mert vidéken (nem messze Zürich-től) akár 1k frankból is megúszhatnám a lakhatást. De azt mondják nem éri meg mert más kantonokban magasabb a "forrásadó" és nagyok a dugók, tehát nem jó. Megint mások azt mondják, hogy bulizzam ki, hogy a cég fizessen nekem egy hotel szobát állandó lakhatásra. És ha ez a cég nem vállalja ezt, akkor keressek egy másikat, mert rengeteg van.


Valami tapasztalat nálatok, amit meg tudtok osztani velem?


2017. nov. 12. 11:52
 1/4 anonim ***** válasza:
nem tudom mit problémázol, ha 10k-ból sok a 3k lakhatás, akkor te sehova ne menj. Nyugaton ez még teljesen okés, ha a fizetésed harmada megy lakhatásra. Az átlag embereknek 75% is elmehet lakhatásra. Hotelszobát meg csak vezetőknek fizetnek. Te biztos nem vagy az, ők nem járnak gyakorira infóért.
2017. nov. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én 1700ért bérlek az egyik külvárosban egy egyszobás lakást, nem túl nagy, de egy-két embernek teljesen oké.

Ha nagyobb lakás kell, akkor az agglomerációt ajánlom, az még Zürich kanton, és baromi jó a tömegközlekedés, tehát igazából pillanatok alatt benn vagy a városban.

2017. nov. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Illetve ha egyedül vagy, akár egy WGbe is becuccolhatsz, ott 800ért van már szoba benn a városban is.
2017. nov. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én Németből ingáznék.
2017. nov. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!