Elmerjem utalni?

Figyelt kérdés
Laptopot szeretnék vásárolni, viszont csak potsán tudnák elküldeni nekem. A tulaj arra kért utaljak el neki x összeget és ha megérkezett akkor postázza. Nem nagy összeg egyébként...

2017. nov. 13. 17:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Ne. Elore fizetni, idegennek, akirol semmit nem tudsz, a legnagyobb ostobasag. Es ha egy teglat kapsz a csomagban? Hogy bizonyitod, hogy nem te cserelted ki a laptopot, hanem o kuldott teglat?
2017. nov. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Ne, át fog verni nagy esélyel
2017. nov. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
10%
Az illetö küldje el utánvéttel, akkor mindkettötök be van biztosítva
2017. nov. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
Akkor inkább nekem utald el vagy elég a felét és nem buksz akkorát ... Vennél amúgy idegentől kipróbálás nélkül zsákbamacska jelleggel online előre utalva ?!
2017. nov. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
utánvéttel is hiába küldi, ha csak az átvétel és fizetés után nyithatod ki a csomagot...vagy megbízható helyről kell vásárolni vagy személyesen...a többi mind rizikós, ha ismeretlenekről van szó.
2017. nov. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Tanítják, pont ezt nem szabad, előre utalni!
2017. nov. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Előre soha senkinek nem utalnék.

De még ha utánvétellel veszed, ahogy már írták előtte, ha bármi mást beletesz, akkor hogy bizonyítod, hogy nem az volt benne?

Akkor inkább üzletből vásárolj, ahol adnak számlát róla, esetleg garanciát is adnak hozzá.

2017. nov. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Carragher_x ***** válasza:
100%

Halkan súgom meg, hogy utánvétnél is pont ugyanúgy a fizetés UTÁN tudod csak felbontani a csomagot, mintha előre fizetnél. Magyarul azt, hogy mi van a csomagban vagy esetleg sérült-e, azt pont ugyanúgy tudod akkor is bizonyítani, ha utánvéttel fizetsz, mintha előre utalnál. (Nem, a futár nem fogja neked visszaadni a pénzed.)

Én is szoktam eladni használaton kívüli dolgokat, kis tételeknél alapesetben szintén nem szórakozok utánvéttel, mert jelentősen megdobja az árat.

Nem tudom honnan rendelsz, de a legtöbb helyen van lehetőség visszajelzéseket nézni az eladóról, ha megbízható, több pozitív tranzakcióval, akkor különösebben felesleges tartani. Arról nem is beszélve, hogy pont az utalás az, ahol ha esetleg át akarnának verni, akkor rohadt egyszerű a feljelentés, lévén a bankszámlamozgás visszakövethető.

2017. nov. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%

Nem egészen értem a dolgot, én Németországban élek, és itt az a természetes, hogy elküldi az ember a pénzt (átutalással) és ezután küldik az árut az eladók, kivéve a nagy cégek, akik számlát küldenek és utólag fizeti kis a vevö.


"Meglepö módon" nem fordul elö, hogy nem jön a megrendelt dolog vagy összetörve ér oda.


Mellesleg az sem érthetö, hogy miért az eladónak kellene vállalnia azt a kockázatot, hogy az eladott tárgyat elküldi és utána nem fizeti ki neki a vevö - semmivel sem másabb, mint ha elöre átutalnák érte az árát.


Egyébként - ahogy az elözö válaszoló is írta -, a bank átutaláson rajta van, hogy kinek és mennyit utaltál át, illetve normál esetben oda szokás írni, hogy mi az, amire utaltad (telefon, laptop ára) és nem teljesítés esetén vissza lehet perelni.

2017. nov. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez itt Magyarország.

Itt sok hülyegyerek van, aki ebből él amíg el nem kapják.

Persze mivel nem lehet bizonyítani, hogy nem a terméket adta fel hanem egy féltéglát, a rendőrség nem fog vele foglalkozni és visszaperelni is esélytelen.

Megmutatja a féltégla postai feladóvevényét aztán szevasz.

2017. nov. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!