Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kaptam egy csomagot Kínából...

Kaptam egy csomagot Kínából pedig nem is rendeltem?

Figyelt kérdés

Valaki bedobott egy pici bélelt borítékot amin customs clearance matrica volt. Az van rajta hogy telefontok van benne 4 dollár értékben, a nevem és a címem.

A borítékban egy kis zöld kártya volt, ahol köszönik hogy megrendeltem a terméküket stb. meg oldalanként 2 db QR kód. Az egyik QR az AliExpressé, a másik meg két különböző facebook profilé amiket 2017. februárban hoztak létre és mindenféle arab meg indiai ismerőseik vannak.

Ez mi lehet? Soha nem rendeltem AliExpressről semmit.

Honnan tudhatják a címem?


2017. nov. 14. 20:02
 1/1 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy az AliExpress-re és a Facebook-ra visz az a két link? Mert azt tudom, hogy terjesztettek már valaha ilyen módszerrel vírusokat, hogy az ember beolvastatta a QR kódot ami átvitt egy bizonyos weblapra majd onnan pár tized másodpercen belül valahova máshova.
2017. nov. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!