Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miből élnek meg a kínai...

Miből élnek meg a kínai éttermek? Mert hogy nem a forgalomból, az biztos.

Figyelt kérdés
2008. okt. 23. 14:42
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
Néhány közülük fedőszerv.
2008. okt. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%
Ahová én járok, ott rendszeresen tömegnyomor van, szóval az biztosan a forgalomból él meg, igaz nagyon finom a kaja, a hely pedig igényes.
2008. okt. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Hintalow ***** válasza:
100%

Hát valóban a legtöbb, kisebb-nagyobb kínai étterem az esetek többségében üresnek tűnik. Egész nap.

De van pár dolog amit érdemes végiggondolni:

1. A többségük főleg elvitelre termel, az átlag étteremmel szemben. Egyszer egy ismerősömmel ültem be enni, és megszámoltam, miközben ott voltunk, bejött 10 vendég, ebből 1 db ült le enni, a többi elvitelre kérte a kajáját.

2. Ne próbáld összehasonlítani a kínai éttermeket egy normál magyar étteremmel, ahol a profitáláshoz, minimum 1-2 embernek folyamatosan bent kell lennie.

A kínai kajáldák nagyon érdekes vállalkozások: szinte az összes alapanyagot a saját kapcsolataikon keresztül szerzik be, gondolom bagóért. (láttam már olyat este 9kor az Arany János utcában, hogy az egyik kínai beállt az étterem elé a fullos mercivel, és abból hordták be a kóterbe a cuccokat.)

Ráadásul az esetek 90%-ában a személyzet azonos az üzemeltetővel, vagy éppen a családja. Náluk ez a normális. Sőt az is, hogy az étteremnek helyet adó épület másik felében laknak, ilyet is sokat láttam már. Tehát ők már kis forgalomból is jól kijönnek, különben nem lenne annyi, mint a gomba:)

Hirtelen nem is tudok visszaemlékezni, hogy láttam -e már a környezetemben kínai éttermet megszűnni...

2008. okt. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi!! Azt hiszem igazad van, tanulhatnánk tőlük!
2008. okt. 24. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!