Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » El szoktátok rakni a kártyás...

El szoktátok rakni a kártyás fizetésnél kapott bizonylatot?

Figyelt kérdés

Néha rá van írva, hogy "őrizze meg".

Meddig, és minek kellene megőrizni?

Ha a bank elfogadta a tranzakciót, akkor milyen probléma lehetne a gyakorlatban?


2017. nov. 16. 12:14
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

szerintem azert mert elofordulhat hogy tobbet vesznek le

ezzel tudsz reklamalni


en nem szoktam megorizni kisebb bolti vasarlasok

2017. nov. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Általában elteszem - rövid ideig.

Ha belépek a netbankba és minden stimmel az egyenlegemen, akkor nem őrizgetem, de egyszer duplán szerepelt a vásárlás.

2017. nov. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mindig az első kukában landol miután széttéptem. A tranzakciót megtudom nézni SMSben is vagy a Netbankban, vásárlásnál pedig figyelek, hogy ne húzzanak le semmit többször.
2017. nov. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Régebben eltettem minden ilyesmit, ma már az automatánál sem kérek bizonylatot. A kártyás fizetéses bizonylatot rögtön kidobom, meg se szoktam nézni (bár valszeg em ártana, mert ha nem stimmel, jobb, ha akkor veszem észre, mint itthon a netbankban).
2017. nov. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

(Ha duplán húznak le valamit, azt a számlán lehet inkább észrevenni.)

2017. nov. 16. 17:38
 6/7 anonim ***** válasza:

"Néha rá van írva, hogy "őrizze meg". "


A 101 gombos billentyűzeten is van még Scrool Lock billentyű, holott csak a DOS alatt használtuk. De megszokásból 25 éve rajta van. Te nyomtad meg mostanában?

Ezt is megszokásból írják rá a bizonylatra, elfelejtették megváltoztatni az erre vonatkozó jogszabályt.

2017. nov. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát, az is lehet, hogy csak nem írták át.

De milyen jogszabály kötelezte az embereket, hogy megőrizzék a cetlit?

2017. nov. 21. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!