Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Intrum Justitia Behajtotol...

Intrum Justitia Behajtotol felszólítást kaptam, de szerintem nem jogos?

Figyelt kérdés
Jött egy level (nem ajánlott, nem tertivevenyes), hogy fizessek 155000 Ft tartozás miatt, amivel a Telekomnak logok. De nem vagyok a Telekomnal es fogalmam sincs, mi ez, mert csak az összeg szerepel benne. Azt is írjak, hogy nem valaszoltam a korábbi felszólításokra - amiket en nem kaptam. Járt valaki igy? Hogy es mit kene reagalnom?
2017. nov. 17. 17:52
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:

A legutóbbiban az szerepelt hogy utolso felszólítás a jogi eljárás elott. Es a kézhezvételétől számított 3 napon belül fizessek.

De honnan tudjak mikor vettem at, mikor nincs nyoma?

2017. nov. 17. 17:54
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel őket.
2017. nov. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Szeretnek felkészülni ra, ezert kérdeztem itt.
2017. nov. 17. 18:05
 4/24 anonim ***** válasza:
32%

Google a barátod.

Én utána néztem a cégnek, tegyél te is így, nem te vagy az egyetlen, akit jogtalanul szívatnak.

2017. nov. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
68%
Mire akarsz felkészülni? Te magad írtad, nincs kapcsolatod a Telekommal.
2017. nov. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem vettél mobilt részletre, amit aztán nem fizettél?
2017. nov. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
51%
Valszeg csalók. Szerintem irány a rendőrség és jelentsd fel őket.
2017. nov. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Mindig almelkodom a 4-eshez hasonlókon: minek vagy a gyakorin? Hogy ezt mindenkinek odaird? A Google a te barátod is. Nem látom, hogy azt irtam volna: csak en jártam igy.

---

Többieknek: a neten nagyon sok mindent írnak róluk, nehéz eligazodni. Lehet, hogy voltam valaha telekomos, de azt is írta valaki, hogy muszáj valamit reagálni, különben behajthatják. Más szerint meg ne reagáljak, mert csak sima levelet kaptam - illetve egyszer személyesen kint jártak csak nem voltam otthon es bedobtak egy értesítőt -, az olyan, mintha nem vettem volna at semmit.

A felszolitasban számlák száma szerepel, de nincs se dátum, se az, hogy melyik telefonszámra állítottak ki.

Fel is jelentem oket, ha kiderul, hogy kamu. Csak bizonytalan vagyok.

2017. nov. 18. 12:51
 9/24 A kérdező kommentje:
Nem vettem telefont részletre.
2017. nov. 18. 12:52
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

" egyszer személyesen kint jártak csak nem voltam otthon es bedobtak egy értesítőt -, az olyan, mintha nem vettem volna at semmit."


Nem, ebben tévedsz: a NAV pl. ha nem veszik át az ajánlott levelet, kézbesítettnek tekinti - annyira, hogy kérésre sem küldik ki még egyszer. Azzal, hogy kint voltak és bedobtak egy értesítést, megindult a követeléskezelés, ami 5 évig nem évül el. És minden egyes cselekménnyel meghosszabbodik,illetve újraindul.


"De nem vagyok a Telekomnal"

"Lehet, hogy voltam valaha telekomos",


Na, akkor lassan-lassan csak összeáll majd a kép :-)


"de azt is írta valaki, hogy muszáj valamit reagálni, különben behajthatják. Más szerint meg ne reagáljak, mert csak sima levelet kaptam "


Ha ezt a sima levelet úgy hívják, hogy fizetési meghagyás, akkor jobb, ha megkeresed őket (nyilván van rajta cím, telefon, stb) mert ha nem mondasz ellent, akkor megindulhat a végrehajtási eljárás és akkor már az sokkal-sokkal többe fog kerülni, mert rámegy még a végrehajtó díja is.


Amúgy nem értem: ha úgy gondolod, hogy Neked nincs tartozásod, akkor miért nem hívod fel egyszerűen őket és beszéled le ezt az egészet.

Ha nem tartozol, nincs mitől félni. Ha be tudod bizonyítani, hogy jogtalan a követelésük, utána mehetsz perre - de addig nem tenném a helyedbe, mert ha elveszted a pert, akkor még a perköltséget is a nyakadba akasztják.

Szóval legegyszerűbb mód a tisztázás, s ha mégis jogos a követelés, akkor részletfizetési kérelem, stb.

Mindenképp reagálj - SAJÁT ÉRDEKED!

2017. nov. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!