Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Forexről?

Mi a véleményetek a Forexről?

Figyelt kérdés
Bele szeretnék vágni, de nem tudom hogy fogjak hozzá. Kezdésnek tényleg csak minimális összeggel szállnék be, max. 100 euró. Hogyan kezdjek neki? Megéri próbálkozni vele, vagy felejtsem el? Kérem csak olyan valaki írjon aki már próbálta, vagy van tapasztalata ilyen vagy ehhez hasonló üzletben.

2017. nov. 21. 15:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagyon kiszámíthatatlan az egyes devizák mozgása. Kereskedj inkább certifikátokkal. Az épülhet a valutapárokon kívül részvényre, nyersanyagra vagy akár indexre is. Ha mégis Forex, akkor demószámlával tedd próbára magad! Ha az működik hónapokon át, akkor óvatosan kipróbálhatod valódi pénzzel.
2017. nov. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Inkább felejtsd el, főleg 100 euróval.
2017. nov. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
61%

Először is a google keresőben leállítanám az adatok összevonásának a lehetőségét a "relevánsabb, érdeklődési körének megfelelő találatok érdekében" - különben a google bezár a saját hülyeségedbe.

Ez után beírnám a google keresőbe a "tőzsdei alapismeretek" kifejezést, és figyelmesen elolvasnám azokat a honlapokat, amelyeket a google az első két oldalon hoz fel a te gépeden erre a két kereső-szóra. Na, ez kb. 3-4 hét, ha más elfoglaltságod is van. Ekkorra már képbe kerülsz annyira, hogy érted-e amit olvasol, illetve utána tudsz-e járni, hogy megértsd, amit olvasol.


Ez is ugyanolyan szakma, mint a többi.


Ehhez is alaposan meg kell tanulni az alapokat. Kiválóan kell tudni például angolul. Különben nem érted, hogy a CNBC tőzsdei hírcsatornán miről folyik a diskurzus. A CNBC-nek állandóan mennie kell a számtógépes monitoraid mellett, ez a minimum.

Én még a nyílt kikiáltásos rendszerben kezdtem el tőzsdézni 1995-ben, amikor fel kellett hívni a brókeremet telefonon, hogy vegyen ezt vagy azt, vagy adja el az összes Richteremet.

Ma már kényelmesen a számítógép monitora előtt ülve is lehet tőzsdézni, de ugyanolyan kemény közgazdasági ismereteket igényel a dolog, mint régen. Csak a hírek terjedési sebessége felgyorsult. És nem napra késznek, hanem percre késznek kell lenni. Még egy metatrader nevű kereskedelmi platformon is ott van a hírek megjelenési ideje is, a fontos bejelentéseket (vállalatok negyedéves eredményei, stb) adott időben közlik, ami jelentős befolyással lehet az árfolyamra, de neked ezekkel tisztában kell lenned. Folyamatosan követned kell az általad választott tématerületeket.

Én kezdetben magyar részvényekkel kereskedtem. Aztán arannyal. A görög válságot már egy MillionDollarPips nevű kereskedő robottal kereskedtem le. Aztán Cyprusi válságot már egy másikkal, aminek "wall street forex robot" volt a neve. De mára már ez sem használható.

Ha tőzsdézéssel annyit keresel mint egy vállalat igazgató, akkor a szaktudásod, a felelősséged, a munka mennyisége is olyan szintű, mint egy vállalat igazgatójáé. Szóval ez is egy szakma, egy foglalkozás. Ezt teljes embert kíván.

Csak egy cigire mentem ki az ikertornyok elleni támadás percében, és az alatt az 5 perc alatt, amíg cigiztem, egymillió forintot buktam. Drága cigi volt. Ha jelen vagyok, amikor a CNBC közvetíteni kezd az ikertornyokat ért támadásról néhány tíz- vagy százezer forinttal megúsztam volna. De akkor éppen sem stoploss-om nem volt, sem gépközelben nem voltam. Öt perccel lemaradtam a vezető hírről! Ez akkor egymillióba került!

2017. nov. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Amerikában még a hajléktalanokat is rábeszélik .naná.Te is vágj bele. Előtte tanulmányozd ,a nagy gazdasági világválságokat.
2017. dec. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
42%

Fogadd meg a jó tanácsot: ne kezdj bele, sajat bőrömön tapasztaltam. A forex egy nullösszegű játszma, valaki csak akkor nyerhet, ha valaki más veszít, márpedig a másik oldalon phd fizikusok, matematikusok állnak az algoikkal és a milliárd dollarjaikkal.



Jobb opció a részvénypiac, az nem null összegű játszma, persze a hülyéket ott is élve megeszik.

2017. dec. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A forex egy befektetési forma. Teheted ezt brókeren keresztül jutalékért, vagy intézheted magad is a kereskedést.


Lényegét tekintve viszont a forex a befektetési formák között a legnagyobb kockázatú. Természetesen ennek megfelelően a legnagyobb hozamú is. És sajnos itt szokott a történet félremenni, ugyanis a kockázatot mindenki apró betűvel írja, a hozamot pedig nagy betűvel.


Mekkora a kockázat? Nos, az emberek 90%-a kb. 3 hónapon belül elveszti az összes pénzét, amit a forexen szeretne befektetni. Ez nem azért van így, mert a forex rossz vagy mert csúnya gonosz brókerek elszedik a pénzét. Ez egyszerűen azért van így, mert az emberek 90%-nak halvány lila gőze sincs arról, hogy mit is kéne csinálni a devizatőzsdén. Ráadásul olyan tudás hiányában, mint például a hozam / kockázat felmérésének képessége, vagy a moneymanagement (tőke menedzsment) helyes kezelése tovább rontja egy kezdő esélyeit.


Mekkora a hozam? Azt nem lehet előre megmondani. Inkább azt lehet felvetni kérdésként, hogy mekkora a hozama a többi befektetési formához képest. Nos erre a válasz általánosságban az, hogy bár a legkockázatosabb, ha bejön akkor ez produkálja a legnagyobb hozamot. Az pedig, hogy mekkora ez a hozam számszerűleg nem meghatározható előre, de az elmondható, hogy jelentősen függ a befektetett tőke és a vállalt kockázat mértékétől.


Hogyan kezdjek neki?

Ez egy nagyon jó kérdés. Elsőnek regisztrálj egy brókernél egy demo számlát. A demoszámla "játékpénzt" ad, de valós piaci adatokat is. Így relatíve kockázatmentesen játszhatod a wallstreet farkasát. Aztán, ha kipróbáltad, és tetszik, azt mondod, hogy ezt te tudnád komolyan is csinálni, akkor a következő lépés, hogy elkezded megtanulni a kereskedés mesterségét.


Megéri próbálkozni vele, vagy felejtsem el?

Ez is egy jó kérdés. Erősen függ a személyiségtől, és a kockázatvállaló képességtől. Azt mondják, aki pénzt keres, annak szüksége van a pénzre, de aki nagyon - nagyon sok pénzt keres, annak nincs szüksége pénzre. Így aztán a legfőbb kérdés az, hogy szükséged van a pénzre vagy sem? Ha nincs, akkor vágj bele nyugodtan, ha szükséged van rá, akkor tedd félre, és gyere vissza, ha már nincs rá szükséged.

2017. dec. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!