Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Külföldi albérletszerzés...

Külföldi albérletszerzés hogyan intézendő?

Figyelt kérdés
első kiutazásnál hogyan működik ha garzont vennék ki, a landlordot/ingatlancéget még a kiutazás előtt kell fölhívni vagy azt nem fogadják el és nem lehet lefoglalni mint egy szállodát? olyat is hallottam hogy az ingatlancégek csak angol polgároknak adnak ki albérletet, ez igaz? vagy ha nem akkor munkaszerződést kérnek vagy azt se? ha az ingatlan azonnal költözhető akkor általában úgy van hogy fölhívom őket és 2 óra múlva mehetek is szerződni a címre?
2017. nov. 21. 21:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Minden országban mások az elvárások.

Angliában a következőképpen megy.

Ha kimegy valaki és nincs se munkája, se N.I-ja akkor 3 lehetősége van-

1. Ismerőshöz költözik egy időre

2. talál egy magánszemélyt aki ad ki szobákat.

3. Ügynökségen keresztül keres szobát.

Az első kettő kivitelezhető, de mivel "feketén" megy, így nincs biztosítva a helyzete. Bármikor kidobhatják, bármikor kizsebelhetik stb. A harmadik csak akkor megoldott ha van munka.

Lakás/ ház/ garzon bérlése 2 esetben lehet.

1. Bejelentett munkaviszonnyal rendelkezik, és legalább 3-6 hónapja dolgozik.

2. Előre kifizet 6-12 hónap depositot.

2017. nov. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
miért nem lehet egész garzont kivenni és szobát miért lehet angliában csak úgy?
2017. nov. 21. 22:26
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert a szobához tartozik főbérlő, aki legálisan él ott. A garzont meg neked kéne tudni kibérelni, de ha nincs jövedelmed (még), úgy nem adják ki neked.
2017. nov. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
angliában nem adhatnak ki magánszemélyek lakást? szobát miért adnak ki fix jövedelem nélkül?
2017. nov. 21. 22:33
 5/5 anonim ***** válasza:

Nagyon ritka aki magánszemélyként lakást ad ki. Aki kiadja a lakását az is inkább ügynökségen keresztül, mert így biztosítva van. Kivehetsz garzont is rögtön, csak azoknak más a feltételei. Mint írtam, ha még nincs munkád akkor elkérnek (változó ki mennyit) 6-12 hónap depositot. Meg kell valaki akinek jó a referenciája, és ő garanciát vállal érted. Ha magánszemély ad ki lakást/garzont, ő is megnézi, kinek adja ki, és neki is vannak elvárásai. Ez itt Anglia, így mennek a dolgok.

Ja, és amit még nem írtam le.

Ha ügynökségen keresztül bérelsz lakást akkor először fizetned kell X összeget ami lehet 50- 300 font is. Ezt nem kapod vissza függetlenül, hogy esélyes vagy a lakásra vagy sem. Nem tudom, hogy nevezik, én szerződéskötési összegnek hívom. AZ ügynökség leinformál, mielőtt bármit is kiadna. Szerződést csak 1 évre kötnek. Ha lejár akkor vagy újabb 1 év szerződést kötsz vagy elmész. Minden újraszerződéskötésnél szintén kell fizetni ügynökségi díjat. Az összeg ügynökségfüggő. Van ahol 50 font van ahol 200 font. (én évi 90 fontot fizetek) Szerződést csak fél vagy 1 évre lehet kötni. Igen, hiába akarsz 10 évig is ott élni, akkor is évi szerződést kötnek. Ennek 1 oka van. Jogi oka.

2017. nov. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!