Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lakás kiadása fő/éj áron....

Lakás kiadása fő/éj áron. Hogyan működik ez?

Figyelt kérdés

Öröklök, s úgy gondoltam, hogy előbb egy kiadandó lakást vásárolok, amit nyaraló-szerűségként működtetek, azaz nem havi bérleti díja lenne, hanem napi. Még soha nem vettem se lakást, se másmilyen ingatlant, így nem vagyok tisztában az adózási ügyekkel és egyebekkel sem.

Tulajdonképp minden információ érdekel azzal kapcsolatban, hogy ez működhetne-e és a kötelezettségek is érdekelnének ezzel kapcsolatban. (Azt tudom természetesen, hogy nekem kell takaríta(t)ni a lakást.)



2017. nov. 24. 07:47
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

[link]


[link]


Adószámot kell kiváltani a Navnál, helyi önkormányzatnál bejelenteni a fizetős szálláshely szolgáltatást és ha vállalkozóként végzed, akkor hipa alá bejelentkezni, emellett idegenforgalmi adót is fizetni kell. SZJA-ba kell beírni a jövedelmet és szja előleget fizetni negyedévente+ adózási nemtől függően ehot fizetni. ( átalány adózásnál ezt eltörölték, tételesnél meg csökkentették a mértékét 5%-al idén)


Helyi adó formájában pedig ingatlan adó van négyeztméterenkénti áron.


( Hely függő is, de tapasztalat alapján jobban megérheti a fizetőszálláshely, mint az albérlet, és napszakra is adhatsz bérbe pl. pároknak búvóhely délelőtt 9-13-ig és délután 14-18-ig pl. 5-5.000 Ft-ért éjszaka 20-08-ig meg 8.000 Ft-ért, csak nyilván ez többlet munkával is jár. )


Én is épp jövő év második felére újítok fel egy ilyen jellegű appartmant , kiadási célra.

2017. nov. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"pároknak búvóhely"


vigyázz, mert ha elhíresül baszobaként, akkor másféle vendéget már nem feltétlenül tudsz majd vonzani...

2017. nov. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!