Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy 5 forintosnak mekkora a...

Egy 5 forintosnak mekkora a tömege? Hány gramm egy 5 forintos?

Figyelt kérdés

Ha esetleg valaki megkérdezné, miért akarok tudni ilyen információt: van 280ezer ft tartozásom a végrehajtónál és én azt csak is kizárólag 5 forintosokkal akarom kifozetni. Az 56000 db 5 forintos. Viszont tudnom kell, mekkora talicskát vegyek, hogy miben fér el ennyi 5 forintos. Ha meg van 1 db 5 forintosnak a tömege, kiszánolom hány kiló 56000 db 5 forintos.

Bár inkább a térfogatot kellene kiszámolnom, minden esetre nem árt tudni mind a kettő adatot. Egy normal méretű talicska nem olyan nagy, nem tudom, kapható-e nagyobb, vagy a normálból kell kettőt venni. Mindegy, ez már nem a kérdéshez tartozik.

A kérdés nem kamu, tényleg 5 forintosokkal akarom kifizetni. A behajtó irodához legközelebbi bankba bemegyek és ott felváltatom. Bár egy ilyen jellegű kérést szerintem előzetesen egyeztetni kellene telefonon a banknál.


Na mindegy.

Hány gramm egy db 5 forintos?

Nem találtam róla infót.


2017. nov. 27. 14:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

4,2 gramm


[link]


Megtennéd, hogy az aktusról csinálsz videót és feltöltöd, ha sikerül meglépned? :D

2017. nov. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
És milyen jó lesz, amikor a végrehajtó addig nem enged el téged, amíg meg nem számolja egyesével a pénzt :D Ülhetsz majd ott velük 6 órát :D Tényleg tiszta haszon....
2017. nov. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én előbb tájékozódnék a végrehajtásról szóló jogszabályokban, hogy van-e erre lehetőséged.


Mindenesetre a Magyar Nemzeti Bank a 2013. évi CXXXIX. törvény felhatalmazása alapján azt mondja: "Nagyobb mennyiségű, azaz 50 darabot meghaladó érmét csak a hitelintézetek és a posta kötelesek fizetésül elfogadni."


[link]


Nehogy úgy járj, hogy fizetsz a Postán, vagy a bankban az 5 forintosokra való átváltásért, aztán odatalicskázod a pénzt a végrehajtóhoz. Aki kioktat, hogy tévedésben vagy, meghivatkozza a jogszabályt, amiben elő van írva, hogy hogyan kell fizetned, és elhajt. Te meg pattogsz még egy kicsit, mire rendőrt hív, és a rendőrrel közösem visszatalicskázzátok a pénzt az OTP-be, ahol ismét nem kevés költség ellenében visszaváltják neked kibajszintás mentes forintra.

2017. nov. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ó a fenébe. Nem tudtam, hogy van ilyen törvény...

Fene megette. No nem baj kegalább tusom, hogy hány gramm egy 5 forintos, végülis ez volt a kérdésem. :D

Legalább nem kell talicskát vennem.

2017. nov. 28. 00:32
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát igen....

Amúgy szimpatikus az ötleted.

Amióta 10%-ot felszámítanak a bírósági végrehajtók, azóta én sem kifejezetten kedvelem őket.

Sajnos van két alkalmazottam is, akiktől vonnom kell a fizetésükből a végrehajtást.

Csak emiatt vagyok én is képben.

Nem akartam, hogy a banki váltás és a talicska vásárlás költségeit fölöslegesen fizesd.

Pedig szívesen lefényképeztem volna az arcát a végrehajtónak én is, amikor a raklapnyi pénnzel megjelensz és bekopogtatsz :-)

2017. nov. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!