Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi lesz a Bitcoin sorsa...

Mi lesz a Bitcoin sorsa amikor majd sorra jönnek az országok saját kriptopénzei?

Figyelt kérdés

A FED már gondolkodik a sajátján.

Beszakad a Bitcoin, mint a huzat, vagy túlél mint legelső, legismertebb über kriptovaluta?


Ellene szól, hogy FED hamarabb teszi hivatalossá a sajátját, mint ahogy minden ország jegybankja is törvényi szinten teheti hivatalossá a sajátját.


Magyarország miért nem lép ez ügyben?



2017. dec. 2. 20:39
 1/8 anonim ***** válasza:
A jövőt senki nem látja. De nézzük a múltat. Tegyük fel, hogy a Ford volt az első autómárka (nem biztos, de tf.). Miután megjelent több tucat másik, a ford becsődölt? Nem. Szerintem a bitcoin sem fog. Ettől függetlenül komoly kockázat, hogy túl gyorsan értékelődött fel. Ha új kriptopénzek fognak megjelenni, akkor szerintem túl meredeken fognak emelkedni, és drasztikusan bezuhanni. Magyarország sok mindent nem csinál, amit a többi ország igen :)
2017. dec. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

December 18.-atol Amerika hivatalosan is elfogadja mint valuta es fizetoeszkoz.

A jegybankok is sorban hodalnak be nekik

2017. dec. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"országok saját kriptopénzei"


Ez valami vicc akart lenni? LOL. A Bitcoin egyik fő lényege, hogy decentralizált, nem egy ország, nem egy központ felülgyeli.

2017. dec. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Olvasgass többet, ráérsz utána nevetni.


[link]


"A kriptovaluták robbanásszerű elterjedése természetesen a jegybankokat is magával rántotta, egyre többet hallani arról, hogy különböző országok központi bankjai is eljátszadoznak azzal a gondolattal, hogy saját állami kriptovalutát bocsátanak ki. Az észtek már állítólag el is kezdtek dolgozni a projektet leíró whitepaperen, a hírek szerint az IMF is valamiféle IMF coin bevezetésén ügyködik, míg már gyakorlatilag tényként kezelhető, hogy Oroszországban hamarosan jön a kriptorubel."

2017. dec. 3. 23:19
 5/8 anonim ***** válasza:

igen de az nem ugyanaz lesz.

én is csinálhatnék 5 perc alatt gyakoritrollcoint...

2017. dec. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Olvasgass többet, ráérsz utána nevetni."


Azt a linket már olvastam korábban, 0 info van benne a témáról. A lényeg, hogy te úgy írtál erről a kérdésedben, mintha ez bármi alternatíva lenne a Bitcoinra. A kriptorubelt amúgy "nem lehet bányászni és államilag szabályozott lesz". Tehát semmi köze a Bitcoinhoz.

2017. dec. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hogy is szokták mondani? Ne csak a képeket nézd ;-)
2017. dec. 4. 21:40
 8/8 anonim válasza:

Ahogy már írták, az országok kriptovalutáinak, bár szerintem meg fognak jelenni, semmi értelme nem lesz, mivel pont a decentralizáltság az egész lényege. A "december 18 tól elfogadják mint hivatalos fizetőeszköz" szintén meredek volt. (December 18. tol a CME-nél lehet majd Bitcoin future-ökkel kereskedni, amennyire én tudom.)

[link]

Ezt a cikket tudom ajánlani hogyha valóban érdekel a téma.

2017. dec. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!