Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Feladtam utánvéttel egy...

Feladtam utánvéttel egy levelet most a postán, visszaküldik ha nem veszi át/nem fizeti ki az illető?

Figyelt kérdés
Eladtam egy telefontokot a jófogáson, 1800 forintért. Megnéztük a posta oldalát, kb 800 forintra tippeltük azt, hogy annyi lesz a postaköltség utánvéttel. Na igen ám, de a postaköltség drágább lett mint maga amit eladtam, 1900 forint. 1965 pontosan. De elfogadtam , így már 3700körül kell fizetnie. Mi van ha így már nem fizeti ki? Visszaküldik nekem és ennyi buktam közel 2 ezret? Vagy még a vissza utat is fizettetik? (valami ilyet olvastam előbb) Mi van ha azt nem fizetem ki?

2017. dec. 4. 11:37
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Igen, buktad.

Ha utánvétellel postázol, mindig pontosan egyeztesd le a vevőddel a postaköltséget. Ebben az esetben nem lett volna szabad addig feladni amíg nem egyeztetsz vele.

Megnézted a posta oldalát és kb. 800-ra tippelted, érdekes, van egy pdf amiben pontosan fenn vannak az árak.

Ennél még vaterafutárral is olcsóbb lett volna számlás visszautalással (1500 Ft 2 kg-ig)

Amit tenni tudsz, hívd fel a vevőt, mondd el neki, hogy sajna ennyi, és hogy az 1000 Ft különbözetet elutalod neki.

Nem kizárt, hogy át nem vett csomag esetén a visszaszállítás díja még kb. egy ezres lesz. Jobban jársz az első verzióval.

2017. dec. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!