Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ahhoz, hogy bejelentsenek egy...

Ahhoz, hogy bejelentsenek egy munkahelyen kell az aláírásom?

Figyelt kérdés

4 napot dolgoztam, semmilyen adatomat nem tudták. Ma mondták, hogy megkapom a szerződést be leszek jelentve, adókártya stb adjam át. Odaadtam majd rá egy órára munka végén kirúgtak, leépítésre hivatkozva.

Gondolom ezt azért csinálták, hogy ne nyomhassam fel őket nem? Előtte semmit, de tényleg semmit nem tudtak rólam csak a nevemet, netes hirdetésen keresztül jelentkeztem, és egy nagy vállalatról van szó.

Ahhoz, hogy bejelentett munkaviszonyom legyen, kellene az aláírásom a szerződésre? Vagy elegek az adataim?

Nem értek hozzá, csak érdekel, egyébként szerződést nem írtam alá


2017. dec. 5. 17:42
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Alkalmazott bejelentése a T1041-es nyomtatványom történik a NAV felé, ahhoz nem kell az alkalmazott aláírása. Azonban, hogy jogilag munkaviszonyod legyen, ahhoz alá kell írni a munkaszerződést. Tehát elvileg addig nincs jogalapja a bejelentésnek, amíg nem írtad alá a szerződést; de magához a bejelentéshez már nem kell az aláírásod.
2017. dec. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%

Minden igaz az előzőből, csak az nem, hogy szerződés megkötése nélkül nincs jogalap a bejelentésre.


A szóban megkötött szerződés is érvényes, csak nehezen bizonyítható, hogy a két fél miben egyezett meg.


Tehát munkaszerződés aláírása nélkül is köteles bejelenteni a munkáltató még a munkavégzés megkezdése előtt. A dolgozó arra hivatkozva, hogy nem kapott írott szerződést, a munkába állását követő 30 napon belül mondhatja fel a jogviszonyát, mivel a szerződés írásba foglalását a törvény a munkáltatónak teszi kötelezővé.

Viszont az tény, hogy az adataid nélkül a bejelentést nem tudja megtenni.


Legalább kifizettek?

2017. dec. 6. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Egyelőre nem, 15.-én kell bemenni a pénzért, pedig addigra már biztosan máshol fogok dolgozni.

Köszönöm a válaszokat, egyébként örülök is hogy így alakult, elég gázos ez a cég

2017. dec. 6. 11:35
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem kell.
2017. dec. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#4 ezt hogy érted? Mondták nem utalnak... Csoportvezetőt keressem aznap...

vagy kötelesek utalni? de milyen törvényre hivatkozhatnék?

2017. dec. 6. 12:58
 6/7 anonim ***** válasza:

"Ahhoz, hogy bejelentsenek egy munkahelyen kell az aláírásom?"


Nem kell.


"hogy bejelentett munkaviszonyom legyen, kellene az aláírásom a szerződésre?"


Nem kell.

2017. dec. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"vagy kötelesek utalni? de milyen törvényre hivatkozhatnék?"


Nem utalni kötelesek, hanem kifizetni a béred. Hogy ez milyen módon történik, az másodlagos.


Abban az esetben, ha a kifizetés napján nem vagy már a munkáltató alkalmazottja, akkor a cég köteles a nyilvántartásukban szereplő címedre postázni a kilépő papírokat, és a béred is, ha nem utalással fizetnek.


Ezt keményen bünteti a munkaügyi hatóság, ha a munkaviszony megszűnését követő 5. munkanapig ezt nem teszik meg.


Hivatkozás? Munka törvénykönyve. Benne van...

2017. dec. 8. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!