Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan szabadulhatnék meg a...

Hogyan szabadulhatnék meg a rendkívül kellemetlen kollégámtól?

Figyelt kérdés
A munkahelyemen igyekszem igyekszem minden kollégámmal normális viszonyt kialakítani. Így volt ez azzal a munkatársammal is, akiből mostanra nagyon kezd már elegem lenni. Összetartó csapat vagyunk, talán túlságosan is. Az illető akiről szó van erős alkoholista. A jogosítványát elvették ittas vezetésért, ezért problémássá vált számára a munkába járás. Én céges szálláson lakom, és mivel a lakásban volt egy üres hely, felajánlották neki hogy költözzön ide, hogy velem együtt tudjon munkába járni. Engem pedig szépen megkértek (ő is és a cég részéről is) hogy hozzam és vigyem magammal, aminek ugyan nem örültem de segítőkész, jószándékú ember révén rábólintottam. Itt kezdődtek a gondok. A fickó folyamatosan iszik, büdös, koszos elviselhetetlen. Talán hetente ha egyszer tisztálkodik. Nekem ez korábban nem tűnt fel, de most hogy együtt utazunk a kocsiban szabályosan hányingerem van mellette. A munkahelyi teljesítménye egy nagy nulla, de nem rúgják ki, inkább sajnálják, megtűrik. Sokan szeretik, mert alapjába véve egy barátságos fazon. Számomra viszont a dolog kezd nagyon kínossá és terhessé válni. Hogyan szabadulhatnék meg tőle? Nyílt konfliktust senkivel sem szeretnék, mert a végén még én lennék a rossz sokak szemében. Inkább valami ördögi terv kéne. Várom az ötleteket.

#munkahely #alkoholista #rossz kolléga
2017. dec. 7. 20:45
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Utólag látom, hogy a kérdést nem a legmegfelelőbb kategóriába sikerült kiírnom.
2017. dec. 7. 20:50
 2/14 anonim ***** válasza:
34%
Tedd el láb alól és tüntesd fel balesetnek!
2017. dec. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Valami szolidabb megoldásra gondoltam. Bűncselekményt nem fogok elkövetni.
2017. dec. 7. 21:13
 4/14 anonim ***** válasza:
81%
Nyíltan közlöd a fazonnal hogy ohne fuvar amíg szeszel bűzlik , ha ez nem segít közlöd ezek után a górékkal . Az eltussolás a bajok elhazudozása másra kenése világjelenség erre készülj fel . A c változatod nevetséges mert te koppannál és te lennél aljas és az is vagy ha nem leszel egyenes . Ő megmaradna áldozatnak neked meg emiatt nem lenne melód ...
2017. dec. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
A probléma pont az hogy a kollégák nagy része és a közvetlen feletteseink kiállnak mellette.
2017. dec. 7. 21:24
 6/14 A kérdező kommentje:
Amúgy már a legelején közöltem az érintettekkel hogy nem vagyok oda az ötletért. Erre jött a válasz hogy ugyanmár, ennyit igazán megtehetsz egy kollégáért, te is szorulhatsz segítségre stb.
2017. dec. 7. 21:35
 7/14 anonim válasza:
66%

Gyanítom, ebből már sehogy nem jössz ki jól. Inkább barátkozz össze vele, ha elég jó lesz a viszonyotok, már őszintén (és finoman) adhatsz neki tisztálkodási tanácsokat!

Amúgy, tőlem is szoktak hülyeségeket kérni a munkahelyemen, olyankor mondom, hogy "NEM", aztán lezárva.

2017. dec. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
66%
Ebből már nem lehet jól kijönni. Tudni kellett volna az alkalmas pillanatban nemet mondani.
2017. dec. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
73%

Vele fizettessed ki az üzemanyagköltséget, akkor egyből busszal fog járni. Nekem is volt olyan munkatársam, aki korábban havi 1-2 alkalommal hívott reggel, hogy lekéste a buszt, vagy nincsen busz, stb. ugorjak be érte.


Majd mikor látta nem kértem pénzt, ő meg nőként ilyent nem fog felajánlani... már heti, végül napi rendszerességgel szerette volna, mondtam neki rendben, de fizesse ki az 500Ft-os kitérőmet! Onnantól kezdve nem kellett cipelnem :)


Másik munkahelyemen dolgoztam 1 palival, akiről kiderült 15 éve 200m-re lakik tőlem (de még előtte 1-er sem láttam), nála is kezdett rendszerré válni, hogy reggel viszem, munka után meg hozom, szintén nem fordult meg a fejében, hogy talán be kéne szállni az üzemanyag költségbe.

Amíg időben elkészült, nem kellett rá várni, nem vált rendszerré, hogy ugorjunk be 1 pillanatra boltba, postára, újságoshoz, lottózóba, vagy az asszonyért, vigyem el a gyerekeit iskolába (másik irány) stb. addig nem volt vele bajom.


A korábbi 40e-es üzemanyagköltségem megugrott 50e-re és betelt a pohár. Mondtam ezentúl fizeti a felét a kitérőket meg 100%-ban, erre kiakarta szúrni a szemem 4000Ft-al!

Közöltem a maradék 16 000-et ráér holnap odaadni, erre elkezdett ismét busszal járni :)

2017. dec. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az üzemanyagköltségbe beszáll ugyan, de őszintén szólva nem vagyok vele kisegítve. Busszal nem tud járni mert nincs megfelelő tömegközlekedés. Neki így nagyon kényelmes, hogy párszáz forintért hurcolászom magammal. Ha útközben elintézni valóm van neki nem gond, jön velem vagy megvár, közben bedob valahol egy pohárkával. A múltkor már lehúzott ablakkal kellett mennem a mínuszban mert azt hittem elhányom magam. Meg is jegyeztem neki, hogy borzasztó rosz a itt levegő, le kell húznom az ablakot. Erre röhögve azt mondja, húzzam le nyugodtan ő nem fázik. Szóval borzasztó kellemetlen. Várok még válaszokat.
2017. dec. 10. 15:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!