Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Őrült költekező vagyok,...

Őrült költekező vagyok, hogyan osszam be és költsem el felelőségteljesen a pénzem?

Figyelt kérdés

Kollégista vagyok, es a szüleimtől kb. 7000 ft-ot kapok egy hétre. Van bankszámlám meg kárytám, amin a ballagási pénzem egy része van, a többi a számlámon van. Múlt héten 10 000 ft-t költöttem el. :( utólag bánnom.

Nektek mi segít a pénzetek beosztásában, ti hogyan csináljátok?


2017. dec. 9. 21:24
 1/6 SándorÚr ***** válasza:
100%
csak arra költs ami a túléléshez feltétlenül szükséges. El kell menni az ilyen kísértések mellett
2017. dec. 10. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hogy atlasd mire is költesz készíts excellben egy bevétel kiadás ( cashflow)táblázatot és a végén számítsd ki az eredményt. Kicsit macerás kezdetben, de tiszta képed lesz arról, hogy esetleg mi az ami indokolatlan költésnek számít.

Heti 10.000 egyébként nem tűnik soknak. Kérdés inkabb hogy indokolt volt e és mire ment el.


Ebben tud segiteni ha pl. egy honapon keresztül vezeted utána az alapján megtervezed a következő havit és próbálod tartani.


Majd amikor már nagyvonalakban előre tervezel egy évet érdekes -pozitív összegek is kijöhetnek akár, ami meg alapja lehet befektetéseknek is.

2017. dec. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kérdés az hogy mire költesz.
2017. dec. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
0%
7000 Ft-ot kapsz hetente? Wow. :D Ha nem kapnál hetente 7 ezret hanem maximum 1-2 havonta egy tízest akkor talán tudnád értékelni a pénzt. Elkényeztetett vagy nem kicsit.
2017. dec. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 SándorÚr ***** válasza:
próbálj diákmunkát vállalni, heti 1-2 délután a gyárban egyrészt anyagi segítségnek is jó, másrészt átfogsz értékelni mindent, jobban megbecsülöd a pénzt amit fizikai munkával kerestél meg
2017. dec. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is őrült költekező vagyok :) Én így oldottam meg:


Egyszerűen úgy teszek mintha minden többe kerülne (kivéve a számlák) Felállítottam egy nekem működő rendszert amit mindig igazítgatok, tehát azt hogy mi mennyivel drágább.

A valós ár és az általam kitalált ár közötti "árrést" elteszem és úgy kezelem, hogy elköltöttem.


Egyrészt ha költök, ha nem költök marad pénzem. Másrészt azzal, hogy minden "drágább", ösztönösen meggondolom háromszor is, hogy mire költök. Ami eléggé átalakította a vásárlási szokásaim. Csak az a titka, hogy még aznap el kell rakni a különbözetet és úgy tenni mintha nem lenne.


Szabd ezt a módszert önmagadra. Azt is lehet például, hogy napi 1000 forintig nem kerülnek "többe" azok amiket veszel. Utána viszont egy olyan százalékkal ami nálad működik. Ha a 150 forintos csoki 200 lesz lehet hogy vissza tart, lehet hogy csak a 300 forintos. Ám ha megveszed nem 1150 hanem 1300-at költöttél, persze marad 150 forintod valamely projektedre.


Úgy kell megsaccolnod a %-ot, hogy azért ne ösztönözzön vásárlásra, mondván gyarapszik a félre tett pénzed.


Ez a módszer elvben képes megváltoztatni a vásárlási szokásaid és hozzászoktatni ahhoz, hogy megtakarításaid legyenek.

2017. dec. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!