Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mire lenne eleg egy milliard...

Mire lenne eleg egy milliard forint?

Figyelt kérdés
2017. dec. 19. 09:41
 1/10 anonim ***** válasza:
43%
Hogy soha többet ne kelljen dolgozni se nekem, se a családomnak. Pont jó is lenne :)
2017. dec. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
Ahogy az egyes írja. Pont arra, hogy ha ésszel használod fel, akkor generációkon át ne legyen kiszolgáltatva a családod. Vagy ha affinitásod és érzéked van hozzá, akkor abból bármilyen területen akkora birodalmat tudsz kiépíteni, hogy hamar megsokszorozod. Részemről én a "soha többet meg nem mozdulok" híve lennék ebben az esetben. De az tuti, hogy a nagy lóvé automatikusan hozza a stresszt is, bármilyen hihetetlen is.
2017. dec. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
56%
2702 db 64GB-os iPhone X-re.
2017. dec. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
Amire megszerzed, már tudni fogod. Kivéve persze, ha csak úgy az öledbe hullik, mert akkor majdnem olyan gyorsan el is fogy majd, mint ahogyan jött.
2017. dec. 20. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 zoltan01balogh válasza:
89%

Ha lenne 1 milliárd forintom...

350 millióból vennék olyan ingatlanokat (lakásokat), ami jól, könnyen, drágán kiadható albérletbe.

500 milliót befektetnék aranyba, svájci frankba, és USA dollárba.

A maradék megmaradna "költőpénznek"... persze azt is csak okosan.

Pl én tuti nem vennék sok autót, csak max 2-3-at abból se gondolj drágákra. Pl 1 passat kombi, 1vitara, 1 Fiat 500 vagy Mini cooper.

Ha megkívánnék egy mustangot, v 1 ferrarit, inkább kibérelném pár napra v 1 hétre.

Aztán persze lófaszt se dolgoznék, inkább tanulás, utazás, quadozás, edzegetések.

Lenne időm egészséges életvitelt folytatni, nem úgy mint most!

2017. dec. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én beindítanék egy vállalkozást ami amellett hogy profitot is hozna idővel, az Emberiség hasznára lenne és imádnék foglalkozni is vele.

Ha most kapnám akkor egy olyan vállalkozást csinálnék ami megpróbál profitábilissé tenni környezettudatosabb mezőgazdasági módszereket amik nem használnak egyáltalán növényvédőszereket, se állatokat. Az extra sok tőke meg megadná a biztonságot hogy ne kelljen vagy 5 évig profitot termelni és nyugodtan lehessen kísérletezni. A családomnak meg megadná gond nélkül a szerény de kielégítő jólétet addig anélkül hogy ezzel foglalkozni kéne.

2017. dec. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
38%

Egy kisebb tornaterem talán kijönne belőle valamelyik vidéki általános iskolához, pár A8-as a haveroknak, egy disznótor Vityával.


Mészáros Lőrinc voltam, sziasztok!

2017. dec. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
31%

De ez nettó vagy bruttó? Mert egyáltalán nem mindegy!


Tegyük fel, hogy nettó...


Egy közepes egyszerűbb, vagy egy kisebb, de jobban felszerelt vadiúj konzervgyár jönne ki belőle induló tőkével, az első évre. (munkabérek, alapanyag, karbantartás, rezsiköltség, stb. Csak számolj utána, mennyi egy munkatárs éves bérköltsége.) De csak egy, ami túl rizikós befektetés.


Szóval nem akkora pénz ez, ami elképzelhetetlen mennyiség.


Vagy vehetsz néhány lepukkantabb, de anyagilag jól prosperáló mosodát, kis céget, éttermet, stb. Ha nincs érzéked ehhez, el is veszted hamar őket és ismét lehet pitizni az újabb egymilliárdért... :)


Mivel közel 50 vagyok, én vagy símán, de okosan felélném, mert ennyiért ugyan nem tenném magam a vagyonom rabszolgájává. Gyerek nincs, meg mi ebben a testben csak egyszer élünk, átlagban nem túl sokáig.


Vagy aranyat vennék egyharmadból, feléből üzletnek, garázsnak bérbe adható ingatlanokat. Minél többet, annál stabilabb. A maradékot meghagynám forgó tőkének, amiből a házakat karbantartom, felújítom, rezsit, adót fizetek, stb.Ez napi 4...6 óra kötetlen időben ledolgozandó ellenőrző, szervező, irányító munkát eredményezne és semmi luxus nem látszana az életvitelemen, de azért viszonylag kényelmes életem volna belőle. Ha lenne család és nem cseszik szét mint ez gyakori, akkor generációkra megélnének belőle még utánam is mire nem jön egy kelekótya, aki elver mindent...

2017. dec. 25. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8%
Kilövetnék pár idiótát hogy megszűnjön a diktatúra...
2017. dec. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
10%
Építenék egy házat a bermuda háromszög közepére és onnan figyelném a katasztrófákat. A felvételeket pedig eladnám.
2017. dec. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!