Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » MI történik ha lejár másodszor...

MI történik ha lejár másodszor is a 3 hónapos munkaidőkeret?

Figyelt kérdés
Egy évben hányszor irhatják ki a 3 hónapos munkaidőkeretet? Nálunk most június végén jár le a második. Összevissza beszélnek h uttána mi lesz. Vanaki azt mondta h uttána egy 6 hónaposat rendelnek el,van aki azt hogy harmadszor is elrendelik. Én ugy halottam h csak kétszer lehet egy évben elrendelni,de már nem tudom mi az igazság. Ha lejár a munkaidőkeret,mi lesz uttána? Továbbá az lenne még a kérdésem h megteheti e a munkáltató h 3 műszakban,a munkaidőkeret végéig minden szombaton túlórára kötelezzen? Köszönöm,előre is!
2010. jún. 3. 06:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi a jogszabály, de nekem 2005.dec 1 től 2008 végéig hosszabbítgatták a szerződést mire véglegesítettek.

Először nekem is 3 hónapos volt utána fél éves

2010. jún. 3. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A munkaidőkeret az az, hogy nem egyenletesen dolgozol, minden nap ugyanannyit, hanem változó a napi munkaidőd: pl az 1. héten napi 6 órát, utánna néhány nap 4-et, néhány nap 8-at. Az össz óráknak kell meglennie a munkidőkereten belül. Pl a három hónap alatt az 504 órának. A munkaidőkeretet úgy rendeli el, hogy a törvényes pihenőidőnek meg kell lennie, de az órákat úgy osztja el, ahogy a munkáltatónak megfelelő.

Szerintem te a határozott idejű munkaszerződésre gondolsz. Azt nem elrendelik, hanem a munkáltató megköti a munkavállalóval (veled), amit vagy aláírsz, vagy nem; nem kötelezhet az aláírásra.

A határozott idejű munkaszerződések határozatlan idejűvé alakulhatnak. Valóban nem lehet korlátlanul határozott idejű szerződést kötni ugyanazzal a dolgozóval. De nem az határozza meg. hogy egy éven belül hányszor kötik meg. Ha egy éven túl foglalkoztatnak újból és újból kötött határozott idejű szerződésekkel úgy. hogy közben nem telik el munkaviszony nélküli nap (tehát amikor lejár az egyik szerződés, másnaptól már kötik a másikat), akkor határozottá lehet minősíttetni a szerződést, vagy egy esetleges munkaügyi vizsgálatnál az ellenőrző szerv átminősítteti.

Felénk sokan dolgoznak így, határozott idejűvel már évek óta. Nem olyan biztonságos és kedvező, mint a határozatlan idejű, de örülnek, hogy egyáltalán van hol dolgozni. Ha nem tetszik nekik, 3-4 másik ember van, aki jelentkezik a helyükre.

2010. jún. 3. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
54%
én a munkaidőkeretre gondolok. És még mindig nem tudom h mi lesz ha lejár most másodszorra. Van aki azt mondta h uttána egy 6 hónaposat rendelnek el,van aki azt hogy harmadszor is elrendelik. Én ugy halottam h csak kétszer lehet egy évben elrendelni,de már nem tudom mi az igazság.
2010. jún. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
addig örülj, míg van munkád...a jogszabályokról meg a munkaügyi központban, vagy a jogiforum.hu-n érdeklődj
2010. jún. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A jogi forumon már érdeklődtem ez ügyben de még nem kaptam választ. nekem viszont sürgősen kéne vmi használható válasz

Tehát igaz h egy évben csak kétszer rendelheti el a munkáltató a 3 hónapos munkaidőkeretet?

2010. jún. 3. 10:35
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem igaz. Nálunk egész évben munkaidőkeretes foglalkoztatás van. Benne van a munkaszerződésben. Közölni kell előre a dolgozókkal a munkarendjüket legalább egy hétre előre. Ha változtat a munkaidőkereten (pl 1 hónaposról 2 hónaposra), azt is közölni kell, vagy munkaszerződést módosítani.
2010. jún. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!