Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Sportfogadás: Adóköteles...

Sportfogadás: Adóköteles akkor is a nyeremény ha tulajdonképpen, épp hogy csak a multkori veszteségemet nyertem vissza vagy még annyit se? Példa lent

Figyelt kérdés
Tehát multkor Unibeten buktam 50ezer ft-ot. Egy honappal később tegnap vissza nyertem 40ezer ft-ot. Tehát még igyis minusz 10ezerbe vagyok. Kérdés hogy ennek ellenére is kell/kellene a +40ezer után adozni?

2018. jan. 3. 12:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ja mert tételenként kell nézi.
2018. jan. 4. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Sajnos minden jövedelem után adózni kell. A veszteséged ,meg a kutyát sem érdekli.
2018. jan. 4. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Dehogy kell. Szembe állítod egymással.
2018. jan. 4. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 bellobig válasza:
34%
Ezen a kérdésen már én is sokat törtem az agyam. Azt gondolom, hogy ha éves bevallásunk van az adóhatóságnál, akkor a tételek növelik, vagy csökkentik az adóalapot.
2018. jan. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 bellobig válasza:
34%
Tehát a veszteségeid csökkenthetik az adód mértékét.
2018. jan. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Tehát ha nagyon szabályos akar lenni az ember, mikor a kötelezö személyi jövedelem adó időszak van össze kell számolni hogy mennyit fizetett be összesen az elmult 1 évben, és azt hogy mennyi pénzt utalt ki. Ha többet utalt ki mint befizetett csak akkor kell adózni,jol értem?
2018. jan. 4. 10:03
 7/16 anonim ***** válasza:
53%

Nem, mondom, hogy tételenként/fogadásonként kell nézni. Nem vonsz össze semmit. Ha vesztesz 200 ezer forintot azzal nem csinálsz semmit, nem kell adóznod.


Ha utána felraksz 100 ezer forintot és nyersz 200 ezer forintot, akkor a 100 ezer volt a költséged, 200 ezer a bevételed. A különbség 100 ezer forint, ennek veszed a 82%-át az lesz a jövedelmed: 82 ezernek veszed 15%-át az befizeted mint SZJA előleg. Szintén a 82 ezernek veszed a 22%-át azt befizeted mint EHO előleg. Adóbevallásban meg majd a Egyéb jövedelem 22%-os EHO-val sorba írod.


[link]


" Egyéb jövedelem


Abban az esetben, ha a nyeremény megszerzése tevékenység végzéséhez nem köthető – például sportfogadás esetén –, akkor az Szja törvény 28. §-sa szerinti egyéb jövedelem keletkezik.

Az adóköteles jövedelmet úgy kell megállapítani, hogy a bevételt csökkenteni kell az Szja törvény szerinti elismert költségekkel. Fontos megjegyezni, hogy ügyletenként (fogadásonként) kell a bevételt és a költséget elszámolni. Ez azt jelenti, hogy például a vesztes fogadások költsége nem számolható el a nyertes fogadások bevételével szemben."

Az összes vesztes fogadásoddal nem csinálsz semmit. Ha viszont nyersz 100000 forintot akkor

2018. jan. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Kiegészítés: az EHO 2018-ban már nem 22% hanem 19,5% ha már 2018-ban nyerted akkor azzal kell számolnod.
2018. jan. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

És ezzel együtt a 82% viszont 84% lett:

[link]

2018. jan. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Akkor te azt mondod,hogy ha például hétfön bukik az ember 100ezret egy külföldi oldalon, majd kedden befizet megint és tegyük fel nyer 50ezret. Akkor hiába nem lett a két nap játékából egy forint haszna se, sőt még igyis 50ezer költsége azaz bukása van, akkor is kell adóznia? Tehát gyakorlatilag nem elég hogy elbukott 50ezret még adózzon is? Ez elég nonszensz ha tényleg ígyvan.
2018. jan. 4. 17:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!