Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha pl 10-15 millió Ft-ért...

Ha pl 10-15 millió Ft-ért vásárol egy magánszemély egy ingatlant, ingóságot, műszaki eszköz, stb. , abban az esetben a hatóságok, hivatalok ellenőrzik a pénz vételár kifizetésére szolgáló pénzt?

Figyelt kérdés
Pl lakásvásárlás 15 Mft-ért, adás-vételről bejelentés szükséges különböző adónemek érdekében. Ez esetben mindig kérik, hogy igazolja a vevő a pénz származását?

2018. jan. 5. 12:30
 1/5 anonim ***** válasza:
40%

Ha így lenne, akkor az összes román aki Magyarországon él és adócsalásból van a vagyona, már megbukott volna.

De sajnos nem ez történik, hanem gond nélkül lophatnak csalhatnak Magyarországon és vásárolhatják meg a budapesti Önkormányzatoktól a lakásokat a magyar barátnőik nevére.


Ne aggódj, ez nem az az ország, ahol igazolniuk kell az adócsalóknak a pénzük eredetét.

2018. jan. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

"hivatalok ellenőrzik a pénz vételár kifizetésére szolgáló pénzt"


ennek semmi értelme

2018. jan. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
60%
Az eredetét nem kell csak ha valamilyen vizsgálat indul az ember ellen.
2018. jan. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
#2! Elnézést, véletlen elírtam, és közé is írtam a pénz szót, amit a végére akartam csak. De gondolom ettől függetlenül érthető a kérdés, mert 3 válaszolóból ketten érdemi választ adtak, csak te nem. De köszönöm a segítséged!
2018. jan. 5. 14:11
 5/5 A kérdező kommentje:
3#! Másképp fogalmazok akkor. Ilyen értékű vásárlásnál mennyire gyakori a hivatalok, pénzintézetek felhívása a hatóságok felé, hogy végezzenek egy ellenőrzést, hogy honnan van a pénz, hiszen lehet rá példa, hogy az adózási kötelezettséget nem teljesítették.
2018. jan. 5. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!