Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ingatlanbefektetéssel mennyi...

Ingatlanbefektetéssel mennyi hasznot lehet kb. elérni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy pontosan nem lehet belőni, de én még csak most kezdtem el kutatni a téma iránt, így még nagyon tapasztalatlan vafyok. Budapesten szeretnék olcsón lakást venni, azt felújítani, majd eladni. Mennyit haszbot remélhetek? Milyen költségekkel kell számolnom?
2018. jan. 6. 13:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

" Budapesten szeretnék olcsón lakást venni"


Ez az, ami nem fog menni.


Egyébként évi 5% körül lehet a hozam.

2018. jan. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
Kiadással évi 8%.
2018. jan. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Budapesten szeretnék olcsón lakást venni"


Az hogy tervezed, milyen módon?

jelenleg plafonon van az ingatlan ár, 2019-ben lejár a kedvezményes áfa-hogy mi lesz utána még nem tudni - az új építésű ingatlanokra,építőiparban ember hiány van, a szakik táblázottak előre hónapokra így felújítani mennyi ideig tartani, ez mind korrigálni fogja az árakat. Tehát ha most maximalizált piaci áron veszel, hogy akarod egy értékvesztés/megnövelt költségek mellett magasabb áron majd eladni?

2018. jan. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Azért ez nagy kérdés, hogy tényleg plafonon vannak-e az árak, én nem vagyok róla teljesen meggyőződve teljesen.
2018. jan. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"2019-ben lejár a kedvezményes áfa-hogy mi lesz utána még nem tudni - az új építésű ingatlanokra,építőiparban ember hiány van"


Azt mondod maximumon vannak az árak. De ha nem hosszabítják meg az áfa kedvezményt meg a drágább munkerő is növeli az új lakások árát ami növeli a használta lakások árát.


Ami csökkentheti az árakat az az ha sok építkezés van és túlkínálat lesz (új) lakásokból.

2018. jan. 7. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is.

A használt lakások ára akkor fog csökkenni ha sok új lakás épül és meg is tudják fizetni az emberek.

2018. jan. 7. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igy van.Magasabb lesz a költség, de a vételárat már nettóba most sem fizetik meg sok esetben. A szoban forgó használt nettó -ára meg korrigál az új nettóhoz.Jelenleg az 5%-os bruttóhoz igazítják a használt lakás árakat a kinalati oldalon, plafonon.A kp-s vevők már 20%-ot lealkudnak a realitás érdekében. Ha visszaáll a 27-es á.f.a. attól az új építés nem fog tovább nőni, mert a fizetőképesség is a határon van.


A 27-es áfával a használt lakás kb 20 %-ak fog kevesebbet érni utána reálisan.


Kérdező megveszi most, fizet ha talál drága munkaerőt, anyag költséget és meg hadznot is remél.... Szerintem nem túl nagy margin. inkább adja bérbe, vagy funkciót az ingatlannak és úgy növelt áru szolgáltatással jobban járhat, mint ezzel rizikózni. Vagy ne piaci áron vegyen lakást.

2018. jan. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
82%
Ha lerobbant lakást veszel, és azt felújítod, akkor kb. negyedévente 5-10%-ot tudsz keresni vele alapesetben. Ha az értékét valamilyen módon megnöveled (pl.: átalakítod a helység-kapcsolatokat), akkor ez lehet több is: akár 20-30% projektenként. Ez azonban már inkább a tapasztaltabbak terepe...
2020. máj. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Funkcionalitással is lehet növelni a hozamot, pl. üresen álló családi ház évekig nekem inkubátorház volt kezdő vállalkozóknak. 4 vállalkozás tudta bérelni egyszerre.


Emellett valóban érdemesebb a felújítandó és energetikai korszerűsítésben is gondolkodni, akár fenntartásban akár értéknövelésben. Ezekre ráadásul részben vissza nem térítendő fejlesztési támogatások is elérhetők, aminek a fenntartási időszaka után ugyanúgy benne marad a piaci értékben saját tőkeként az aktivált érték.

2020. máj. 29. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!