Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hatarozott idejű szerzödés...

Hatarozott idejű szerzödés lejárata előtt, felmondas esetén kell a munkáltatónak fizetnem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

4.hónapja vagyok a mostani munkahelyemen.A próbaidő letelte után úgy gondoltam szeretnék itt dolgozni,sajnos idő közben rajöttem ,hogy ez mégsem nekem való és nem szívesen dolgozom itt.A szerződésem határozott időre szól.Én azt hallottam ,hogy felmondás esetén ki kell fizetnem a béremet a hátralévő időre tehát a szerződés lejártának időpontjáig.Egy picit utána olvastam...valahol azt irják kell fizetnem valahol azt ,hogy nem.Valaki tudna nekem valaszt adni?



2018. jan. 6. 20:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Menj ügyvédhez!
2018. jan. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha jogszerűen mondasz fel ("A határozott idejű munkaviszonyának felmondását a munkavállaló köteles megindokolni. A felmondás indoka csak olyan ok lehet, amely számára a munkaviszony fenntartását lehetetlenné tenné vagy körülményeire tekintettel aránytalan sérelemmel járna"), akkor nem.
2018. jan. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Bár nemtudom milyen indokot mondhatnék ami megfelelő.
2018. jan. 6. 22:35
 4/5 anonim ***** válasza:

Itt folytattunk ez ügyben egy "csatát" érvelésekkel, idézetekkel - szerintem érdemes ezt elolvasnod:


https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..


A lényeg, hogy ha a munkavállaló mond fel, akkor "csak" 3 hónapot kell fizetni. Költözés, stb lehet indok.

2018. jan. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

KEdves 4. válaszoló!


Nem pontos és így ebben a formában nem is igaz, amit írsz.


Amennyiben a 2. válaszban hivatkozott törvényi rendelkezésnek megfelelően mond fel a munkavállaló, akkor jogszerű lesz a felmondása és semmit nem kell fizetnie a munkáltatónak.


Amennyiben jogszerűtlen a munkavállaló felmondása, akkor a határozott időből még hátralévő időre járó, de legfeljebb háromhavi távolléti díjnak megfelelő összeget köteles megfizetni a munkavállaló a munkáltatónak.

De csakis akkor, ha jogszerűtlen a felmondása!!!

2018. jan. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!