Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen befektetési alapok...

Milyen befektetési alapok vannak amelyek az elmúlt 10 évben átlagosan minimum évi 10%-ot hoztak?

Figyelt kérdés
2018. jan. 7. 00:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Semmilyen.


A 80-90-es években volt 20 %-os kamat. Utána örültünk a 7 %-osnak is. Most is örülnénk neki :)


Átlagban 2 - 2,5 - 3 % már nagyon jónak mondható.

2018. jan. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A nagy világcégek részvényeivel (Facebook / Apple / stb) vagy kriptopénz befektetésekkel (Bitcoin / Etehreum / Ripple / stb) nem hogy százalékokat de a pénzed megtöbbszörözését is elérheted.
2018. jan. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát de a Bitcoinszerű pénzeknek kiszámíthatatlan a jogi státusza még rövidtávon is és a hivatalos tájékoztató szerint is veszélyes ilyesmibe fektetni, a nagy sikercégek között meg jobb ha diverzifikálva van akár 50 cég részvényeiben is a pénzed, mintha egy lapra teszed fel az összeset aztán egy szemhunyásnyit sem bírsz aludni, nem?
2018. jan. 29. 19:15
 4/7 anonim ***** válasza:
Első te miről beszélsz? 2%-ot egy jobb bankbetét hoz. Befektetési alapoktól kicsivel többet vár az ember.
2018. jan. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is úgy gondoltam hogy diverzifikálni kell a céges befektetéseket. A kriptopénzeket nem erőltetem csak ugyebár tavaly nagyot mentek és most a korrekció után megint lehet bennük ráció (de ezeket is diverzifikálni kell mert pl amíg a Bitcoin esett addig a Ripple nagyot ment). A Bitcoin hivatalosan már a rendes tőzsdén van. Az Ethereum csoportban már több vállalat (köztük az OTP) is benne van. A Ripple-t több bank (a legismertebb az Unicredit) használja. A jogi státusza inkább a mindenféle izé és noname coinoknak kérdéses.

Akik befektetni akartak és semmit nem értettek a befektetésekből azok tolták brókercégekbe a pénzt (azok se a tőzsdén veszítették el hanem elsikkasztották a pénzt - pl Questor). Ezért brókertől csak tanácsot érdemes kérni mert segíthet a diverzifikációban. Akik ennyire se értettek az egészhez vagy nem akartak kockáztatni semmit azok ingatlanba tolták a pénzt (ami szintén kockázatos de ezt nem látják be soha és még keveset is hoz a többi befektetési formához képest).

Lehet próbálkoni bakok befektetési csomagjaival. Azok között is vannak nagy hozamúak de tőkegarancia nélkül. A tőkegarantáltak meg alig hoznak valamit.

A világon a legjobb befektetés ha van egy nagy ötleted és vállalkozást alapítasz rá. Az úgy hozhat sok pénzt hogy a kezedben az irányítás és rajtad múlik a hozam (itt a legkisebb a kockázat). Ezen kívül az összes befektetés kockázatos (még az ingatlan is) és lehet hogy az első 5-10 évben hozza a nyereséget és utána bukod és vagy nullszaldón vagy vesztésben leszel (én hosszú távon ezért gondolkozok csak vállalkozásban).

2018. jan. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

"megint lehet bennük ráció"


Mármint miféle rációra gondolsz, hogy majd Mo-n, meg az EU-ban megengedik, hogy tömegek pénzmosásra, adókerülésre hosszútávon titkosított pénzeket küldözgessenek?


"brókercégekbe a pénzt"


A befektetési alapok vásárlásait viszont nem a bankok befektetői intézik, ezért jegybanki garancia van a befizetett pénzre? Minek érettségizett 19 éves OVB-s, Brokernetes brókerhez menni tanácsért, ha a befektetési alapok szakértői pénzügyi diplomával sok év tapasztalattal elemeznek?


Meg befektetőtől hallani olyat, hogy az ötlet az kevés, fontos hogy mögötte milyen rendszer, tapasztalat, stb van.

Szinte mindenkinek vannak jónak képzelt üzleti ötletei.


Ingatlanon belül mire gondolsz?

2018. jan. 29. 21:16
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem tudnak pénzmosásra kriptopénzeket küldözgetni legalábbis amikor forintról vagy euróról vagy dollárról váltanak pl Bitcoinra akkor annak mindenhol nyoma van: banki átutalás és a tőzsdéző cégek is jelenteni szokták.

Ha egy munkáért vagy szolgáltatásért valaki Bitcoint kap és azt átválja forintra vagy euróra vagy dollárra akkor annak is nyoma van.


Amiről te írsz hogy nincs nyoma az akkor van amikor valaki Bitcoint kap valamiért (munkájáért vagy szolgáltatásért) és Bitcoinért vesz autót vagy ingatlant vagy bármit. De még ennek is van nyoma mert az ingatlant vagy az autót át kell iratni. De egy drága elektronikai terméket vehet álnéven olyan üzletben ahol elfogadnak Bitcoint. Ez valljuk be ma még elég ritka.


A ráció aire gondoltam az az hogy még legalább egy évig folytatódik a kriptopénz aranykor azaz a bika piac. Most egy nagy korrekció volt és újra lesz még egy futtatás. Azt is tudom hogy mi fog véget vetni a Bitcoinnak és társainak. A számítástechnika gyors fejlődése mert már most tervezés alatt vannak azok az új technológiák amik le fogják váltani a blokkláncot amire a mai kriptopénzek épülnek. Ezen kívül az egyre szélesebb körű szabályozás amivel a kriptopénzek volatilitását fogják jelentősen mérsékelni ami azt jelenti hogy annyira fognak ingadozni mint a hagyományos pénzek.


A befektetési cégeknek is lehet adni közvetlenül a pénzt de ha elolvasod ismét azt amit írtam akkor láthatod hogy miért írtam. Ha találsz egy nagyon neves régi és elismert brókercéget akkor nekik oda lehet adni a pénzt. A hasonló cégekbe vetett hite az embereknek a kókler sikkasztó brókerek miatt ingott meg holott az a sok ember akik elveszetették a pénzüket csak rossz kezekre bízták magukat. Egy ilyen cég helyett még az is sokkal biztosabb ha magad fekteted be és csak tanácsot kérsz.


Ingatlanon belül semmire. De ha már szóba került akkor én ingatlanba csak akkor fektetnék ha valamilyen ipartelepet vagy irodaházat sikerülne jó áron megvenni és ott lenne a lehtőség arra hogy már akár egy hét múlva tovább tudom passzolni haszonnnal.

Sima lakás bérbeadás nem annyira éri meg a többi befektetéshez képest. Azokkal is van teendő de a lakáskiadás esetén is megvannak a problémák. Sokan főleg az airbnb-ből kivehető haszon miatt fektettek lakásba. De az airbnb-seket egyre inkább szivatni fogják. Ami hátrány vagy szabályozási próbálkozás eddig esetleg érte őket csak kedves simogatások voltak. Ugyanis egy nagyon komoly és régi érdekszférával (egy teljes iparággal) állnak szemben az airbnb-sek amit szeretnek elbagatelizálni. Az airbnb-n kívüli lakáskiadás is hozza az albérlet pénzt de elég egy drága kár (aminek csak egy részét fizeti a biztosító mert ám ők is összehúzták már a nadrágszíjat a derekukon) vagy piaci áresés - aminek a lehetőségét szintén nem akarják elismerni akik már lakásbba fektettek. Ha baj lesz akkor az addig beérkezett haszonnak is annyi. Ezeket is csak azért írtam le hogy érzékeltessem: az ingatlanüzletben is van elég kockázat és ahhoz mérten nem tól nagy a profit.


A legjobb befektetés a saját cég és ötlet megvalósítása. Legjobb esetben a haszon pár év múlva lehet még milliószoros is. Meg lehet nézni hogy a világ top leggazdagabb emberei (50 milliárd dolláros vagyon felett és itt is a csúcson lévő dobogósok) a saját cégük révén lettek olyan gazdagok és millió dollár alatti vagyonuk volt amikor elkezdték.

2018. jan. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!