Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kaptam számlát, de nem fizette...

Kaptam számlát, de nem fizettem :D mit tegyek? :D

Figyelt kérdés
Vettem ...-ot x összegért, nem akartam dupla annyit fizetni csak azért, hogy házhoz hozzák ezt mail-ben jeleztem is nekik, mire ők csak annyit válaszoltak hogy a megadott számlaszámra küldjem a dupla összeget. Másnap meg is érkezett a cucc amiért én még mindig nem fizettem, kaptam róla számlát is. Kb 2 hét telt el azóta. A kérdés az, hogy ebből lehet e balhé ha nem fizettem érte?

2018. jan. 7. 10:35
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
2 hét alatt kushadtál inkább, nehogy véletlenül tisztázd velük, mi történt? Gratulálok, undorító húzás.
2018. jan. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%

Dehogy lesz belőle gond. Hamarosan küldenek meg pár cuccot, csak úgy, ajándékba.



Jó esetben csak fizetesi meghagyást kapsz, kicsit emelt összeggel, rosszabb esetben egy per is lesz, plusz végrehajtas, úgy minimum az eredeti összeg haromszorosa lesz a fizetendő

2018. jan. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Shai-Hulud ***** válasza:
90%

Ha megrendelted, az fizetési kötelezettséggel járó szerződésnek minősül.

Magát az árut nem vagy köteles kifizetni, ha azt sértetlen állapotban (saját költségeden) visszaküldöd az eladónak. A házhozszállítás díját viszont akkor is, azaz minden esetben köteles vagy kifizetni.


Ha nem fizetsz, az eladó fizetési meghagyást, majd ügyvédi felszólítást küldhet ki neked, amelyek már az ügyvédi díjat is tartalmazzák. Ha perre is viszi a dolgot, akkor a perköltség is téged fog terhelni.

Így lesz egy 1-2 ezer forintos ki nem fizetett tartozásból mintegy kettő-öt hónap alatt több tízezer, esetleg százezer forint feletti, behajtható tartozás.


Most őszintén - neked ez MEGÉRI???

2018. jan. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%
Tipikus proli mentalitás.
2018. jan. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
41%

Te nem a Miklósi Janka vagy?


Aranyélet, mi?!

2018. jan. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
70%
Ugyanaz lesz mintha te online előre kifizetted volna kártyával és ők nem küldik a terméket.
2018. jan. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!