Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Laminálógéppel A4-es papírt...

Laminálógéppel A4-es papírt ha laminálok rajta névjegykártyákkal, azt felvághatom?

Figyelt kérdés
2018. jan. 10. 13:42
 1/7 A kérdező kommentje:
Rajta marad a fólia úgy is?
2018. jan. 10. 13:44
 2/7 anonim ***** válasza:
63%

[link]


Lehet kapni névjegykártya lamináló fóliát.

A laminálásnál a fólia nem a papírral tapad össze, hanem saját magával olvad össze a peremen.

Ha a lap peremén nincs olyan hely, ahol a fólia a fóliával olvadhasson össze, nem lesz sem tartós, sem vízálló. Ha egy A/4-es lelaminált lapot szétvágsz, nem biztos, hogy együtt marad a papír a fóliával.

2018. jan. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
47%

Nem marad egyben.

De vágd szét laminálás előtt, és egyesével lamináld,névjegykártya-méretű fóliával.


De ne vesződj vel4, 30 -40 Ft/darabért csinálnak neked.

Pld.:

[link]

2018. jan. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
44%
Dehogy nem marad egyben! A lamináló fólia belső felén tagasztóanyag van, hő hatására megolvad és hozzáragad a papírhoz. Bárhol szétvagdoshatod. Én is mindig így csinálom.
2018. jan. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

# 4/4 Időpont ma 18:46


Nem nyílik szét egyből,az tény, de nagyon sérülékeny lesz - gyakorlatilag feleslegesé teszi a laminálást.

Én A4-es félbe vágtam, így mindegyik fél 3 oldalán megmaradt a laminált szél, de ha egyik oldalon sincs szél, a legkisebb nedvességre, vagy mechanikai behatásra tönkremegy.

2018. jan. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én Tildás szabásmintákat lamináltam így, kinyomtattam A4 papírra, lamináltam, utána vagdostam ki. Évek óta használom, semmi bajuk. Névjegykártyát még ennyit sem nyúz az ember, beteszi róla a telefonszámot a telefonjába, aztán örökre száműzi valamelyik fiókba.

Az, hogy a fólia a papírra ragad, tény. Nézz utána a működésének, nem a széle tartja. Mindenhol odatagad a papírhoz. Cégnél lamináltam nagy mennyiségben irodában, akkor néztem utána, mert féltem, hogybolvadó műanyagot lélegzek be. Ragasztópettyek vannak a fólia belső oldalán, azok tapadnak hő hatására a papírhoz.

2018. jan. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Annyit jegyeznék csak meg, hogy ez a módszer a legalja a névjegykártya készítésnek, és nagyon nem elegáns, inkább gagyi hatást kelt. Akár magadnak csinálod, akár másnak, ez egy kerülendő dolog. 300-350 grammos kartonra érdemes nyomtatni, ott kezdődik a névjegykártya. Ha valamiért fontos fóliázni, akkor sem laminálni érdemes, hanem fóliáztatni fényes vagy matt fóliával. Mondjuk ezt házilag nem lehet megcsinálni.

Hogy a kérdésedre is válaszoljak, fel lehet vágni, van ami egyben marad, de láttam már olyat is, ami szétjött. A laminálás minőségétől függ (pl. megfelelő hőfokon történt-e, milyen fóliára, milyen papírra).

2018. márc. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!